Завершальна точка моніторингу Громадського Ревізору – лікарня швидкої допомоги

Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги стала крайньою точкою команди Громадського Ревізору, яка разом із нашою експерткою Сюзанною Жуковською з ГО «Гармонія» протягом двох ...

Додано:
cpa_result

центр-300x225
Завершальна точка моніторингу Громадського Ревізору – лікарня швидкої допомоги

Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги стала крайньою точкою команди Громадського Ревізору, яка разом із нашою експерткою Сюзанною Жуковською з ГО «Гармонія» протягом двох останніх місяців відвідувала вінницькі лікарні, щоб подивитись на власні очі як адміністрація лікарень забезпечує доступність до приміщень людям з інвалідністю.

Головний лікар Олександр Фомін та головна медична сестра Валентина Мазур відкрито розповіли про проблемні місця та плани на майбутнє щодо забезпечення інклюзивності.

1

центр

2

3

4

Щодо туалетів, то на першому поверсі приймального відділення переобладнали один із наявних туалетів, в інших же відділеннях є туалети з поручнями, але жодного, який би відповідав всім нормам. Проте усі палати обладнання спеціальними засобами, для використання яких не потрібно покидати палати. Це необхідно, так як більшість пацієнтів, які потрапляють у лікарню по «швидкій», перебувають переважно у малорухливому стані.

5

6

В палатах ліжка є доступними і регулюються на різну висоту, проте немає спеціальних палат, які були б окремо пристосовані для потреб людей на візках – туалети з вузькими проходами, недоступні ванні кімнати.

7

Однак, як повідомила нам адміністрація закладу, у 2020 році лікарня переїде у нове приміщення, яке зараз будується поряд із лікарнею. Воно відповідатиме всім технічним вимогам та буде доступним для людей з інвалідністю різних нозологій. Зі своєї сторони Громадський Ревізор сподівається, що будівництво нового корпусу якісно відрізнятиметься від аналогічного будівництва лікарні ім. М. І. Пирогова. Адже там, у зв’язку із застарілістю проектно-кошторисної документації, за якою нещодавно збудували лікарню, норм інклюзивності не дотримано. Тому керівництву лікарні швидкої допомоги необхідно пам’ятати, що замовник робіт може вимагати у підрядника виправлення помилок в будівництві, в разі недотримання ним норм в частині інклюзії, які вже не один рік діють в Україні.

Зі своєї сторони команда Громадського Ревізору разом з експерткою Сюзанною Жуковською з ГО «Гармонія» готові сформувати всі необхідні рекомендації, щодо доступності закладу.

Матеріал підготовлений ГО “Центр громадської активності “Результат” в рамках реалізації проекту «Громадський Ревізор стартує з лікарень Вінниці» за фінансової підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?