Засновник Вікіпедії оголосив дописувача Небесної сотні вікіпедистом року

10 серпня засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз оголосив Ігоря Костенка, дописувача Вікіпедії з Небесної сотні, вікіпедистом року. Про присудження Ігореві Костенку цієї відзнаки було оголошено на ...

Костенко
Засновник Вікіпедії оголосив дописувача Небесної сотні вікіпедистом року

10 серпня засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз оголосив Ігоря Костенка, дописувача Вікіпедії з Небесної сотні, вікіпедистом року.

Про присудження Ігореві Костенку цієї відзнаки було оголошено на церемонії закриття Вікіманії – щорічної конференції, яка збирає дописувачів та активістів у громадській діяльності проектів Фонду Вікімедіа з усього світу, – що проходила цього року у Лондоні.

Джиммі Вейлз зазначив, що історія Ігоря Костенка справила на нього глибоке враження, і тому він вирішив вручити цю нагороду саме українцеві. Крім того, ця нагорода є оцінкою вікіспільнотою великого внеску Ігоря до Вікіпедії, активної популяризації ним Вікіпедії в соціальних мережах та відстоювання ним громадянської позиції ненасильницькими методами, – зауважив він.

Відзнака «Вікіпедист року» присуджується за найбільші досягнення редакторів Вікіпедії. Вона вручається щороку на церемонії закриття Вікіманії особисто засновником Вікіпедії Джиммі Вейлзом. Ігор Костенко став першим українцем, який отримав цю нагороду: в попередні роки були відзначені представники Казахстану, Нігерії та Франції.

Ігор Костенко – український журналіст, студент-географ, активіст Євромайдану. Він був активним дописувачем української Вікіпедії, за два з половиною роки він написав понад 280 статей, зробив понад 1600 редагувань. Ігор також займався популяризацією редагування української Вікіпедії в соціальних мережах через групу дописувачів Української Вікіпедії у Фейсбуку, яку він створив та адміністрував. Він також виступив з ідеєю проведення Вікіфлешмобу, запросивши в певний день якомога більшу кількість українців написати нові статті до Вікіпедії. На жаль, ця ідея була реалізована лише після смерті Ігоря – Вікіфлешмоб відбувся 27 квітня 2014 року і був присвячений його пам’яті, оскільки Ігор був убитий 20 лютого 2014 року під час протистояння на вулиці Інститутській у Києві.

Автор : «Вікімедіа Україна»


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи