Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

10 грудня 2024 року в селі Зимна Вода, що на Львівщині, відбулося чергове засідання робочої групи з розробки стратегії розвитку Зимноводівської сільської територіальної громади. Участь у заході взяли ...

496e3c04723e86801b8ac087ef189759
Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

10 грудня 2024 року в селі Зимна Вода, що на Львівщині, відбулося чергове засідання робочої групи з розробки стратегії розвитку Зимноводівської сільської територіальної громади. Участь у заході взяли 23 особи, серед яких голова громади Володимир Гутник, старости, представники структурних підрозділів сільської ради та громадських організацій. 

У дружній та конструктивній атмосфері учасники презентували ідеї місцевих проєктів, обговорювали їхні переваги, недоліки та реалістичність виконання.

Зустріч відбулася в межах проєкту «Стратегічне планування в українських громадах 2.0», який реалізовується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Ідеї та їх реалізація

На засіданні було презентовано 50 ідей місцевих проєктів, що надійшли від робочої групи та зацікавлених осіб. Учасники зосередилися на відборі найбільш перспективних ініціатив за допомогою чітко визначених критеріїв і обговорювали, чи відповідають вони фінансовій спроможності громади, чи забезпечено ефективний часовий розподіл їх втілення, чи забезпечено охоплення всієї території громади й усіх галузей економіки. Під час засідання було також запропоновано суттєве переформатування дерева цілей стратегії, аби воно краще відповідало реальним можливостям громади.

«Хто працює, той досягає цілей. Ми маємо чіткі орієнтири щодо того, в якому напрямі має розвиватися громада, а розроблення стратегії розвитку та плану заходів з її реалізації допоможуть нам означити і структурувати наші плани. Спільними зусиллями ми напрацювали велику кількість пропозицій для їх втілення у майбутньому. Тому повинні ефективно їх оцінити і ранжувати, сформувати належний план їх реалізації до 2027 року — такий, що буде амбітним, але і досяжним», — зазначив голова громади Володимир Гутник.

Підтримка громади

Під час сесії «запитання-відповіді» учасники активно обговорювали питання фінансування проєктів, забезпечення їхньої відповідності стратегічним цілям та способи покращення процесу ранжування ідей. Було зазначено, що деякі цілі дерева потребують додаткової роботи для забезпечення їх узгодженості з поданими ініціативами.

Подальші кроки

За результатами засідання учасники сформували алгоритм подальших дій, який передбачає оптимізацію дерева цілей, доопрацювання проєктних ідей та проведення оцінки їхньої доцільності. Всі напрацювання будуть висвітлені на офіційному сайті громади, де мешканці зможуть ознайомитися з подальшими етапами роботи.

Ця публікація була створена  Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини в рамках проєкту «Стратегічне планування в українських громадах 2.0», та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Миколаєві запускають серію безкоштовних творчих майстеркласів для дітей, які постраждали від війни

Екокатастрофа в Азовському морі: масштаб забруднення та загрози для екосистеми

Діє Гуманітарний продовольчий проєкт для прифронтових областей

У Кривому Розі відкрили центр психосоціальної підтримки «Територія Життєстійкості»

У 16 областях України та місті Києві зареєстровано понад 220 навчальних мінікомпаній

Жителі Ріпкинської та Кіптівської громад вчилась використовувати інструменти місцевої демократії