Запускаємо в майбутнє надії дітей Донбасу

До Міжнародного дня захисту дітей завершився другий етап акції з допомоги дітям, які мешкають і навчаються на лінії зіткнення на Сході України «Спільне майбутнє через спільні книжки». Він не лише ...

Додано:
Kseniya Sladkevych

2
Запускаємо в майбутнє надії дітей Донбасу

До Міжнародного дня захисту дітей завершився другий етап акції з допомоги дітям, які мешкають і навчаються на лінії зіткнення на Сході України «Спільне майбутнє через спільні книжки». Він не лише став міжнародним, але й дав старт новому партнерству в ширшому спектрі питань із підтримки цих дітей.

6-ти річний Микита з перших років свого життя вже знає, що таке ховатися в підвалі з батьками аби вижити! І наразі він мешкає в умовах, шокуючих для багатьох, але нормальних, в його розумінні.

6-ти річний Микита з перших років свого життя вже знає, що таке ховатися в підвалі з батьками аби вижити! І наразі він мешкає в умовах, шокуючих для багатьох, але нормальних, в його розумінні.

 Ініціатором благодійного проекту є Анна Горбань, голова громадської організації «Розумне майбутнє нації», ініціаторка акції «Спільне майбутнє через спільні книжки» й володарка титулів «Місіс Планета 2018» і «Місіс Україна 2018». Перший етап цієї акції відбувся в лютому 2019 року. Було зібрано 1463 книжки, які Анна передала до трьох шкіл у зоні ОСС: Авдіївка, Зайцеве, Світлодарськ. Під час зустрічей в школах Анна не лише передавала книжки, але спілкувалася з дітьми та вчителями про їхнє життя в прифронтовій зоні, елементарні правила безпеки й першої допомоги в кризових ситуаціях, зрештою, про їхні мрії.

Волонтерки трьох країн об’єднуються задля допомоги дітям на лінії зіткнення!

Волонтерки трьох країн об’єднуються задля допомоги дітям на лінії зіткнення!

На другому етапі акції до збору книжок долучилися українці з США, Франції, Польщі, Греції. А до поїздки в зону ООС на запрошення Анни Горбань взяли участь соціально-активні жінки з інших країн — «Місіс Ефіопія 2018» Фетія Мохамед Сед, та «Місіс Естонія 2017» Трін Ліндау — щоби поспілкуватися з дітьми, передати їм книжки, які збирали українці та домовитися про спільні проекти з допомоги цим дітям. На цей раз маршрут проліг через Кленове та Зайцеве.

Вибір колежанок був не випадковим. Адже основною діяльністю Трін Ліндау є робота з профілактики ризиків серед дітей. З партнерами вона проводить лекції в школах, де ми розмовляє з дітьми про алкоголь, тютюн, наркотики і ризики їх споживання. А також має досвід роботи з батьками і вчителями щодо відновлення та профілактики здоров’я дітей — психічного і фізичного.

Фетія Мохамед Сед у своїй країні має справу з наслідками ефіопсько-еритрейської війни з 1998-2000 р.р. у тих, хто дітьми опинився на території збройних зіткнень. Й ефіопський досвід може бути дуже корисним для України. Адже, як розповіла Фетія під час підсумкової прес-конференції, за оцінками уряду Ефіопії, під час війни були переміщені 250 000 еритрейців, з яких 30 000 були дітьми; 75 тисяч людей еритрейського походження були депортовані з Ефіопії, з яких 14 тисяч були дітьми та 315 000 ефіопів були переміщені, з яких 60 000 були дітьми. 

Прес-конференція в УНІАНТой факт, що й сьогодні діти страждають від війни і переміщуються, це те, від чого страждають і Ефіопія, і Україна, зазначила Фетія Мохамед Сед, «Місіс Ефіопія 2018», волонтер, — І якщо Україна бореться з російськими повстанцями на її кордоні, то Ефіопія стикається з етнічним насильством  у країні. В обох випадках діти стають найбільшими жертвами і потребують всієї підтримки, яку ми можемо їм надати.

Тому необхідні проекти для дітей у постраждалих районах, щоби допомогти їм впоратися зі тими травмами, які вони мають через війну, і в той же час потрібні проекти, які опікуються дітьми-переселенцями, які забезпечують цим дітям їх основні потреби у безпечному житлі, харчуванні, доступі до базової медичної допомоги та освіти, щоби їхнє майбутнє не було зіпсоване через війну.

Тому, я вважаю, що для Ефіопії та України буде велика користь в партнерстві з обміну досвідом та допомоги один одному у створенні таких проектів, які допоможуть всім дітям у наших країнах, що постраждали від війни та забезпечити найкраще майбутнє для тих дітей, які стануть наступними поколіннями наших країн.

Зустріч зі школярами

Учасниці проекту зазначили, що ця акція буде не останньою. В майбутньому плануються нові відвідини. Як сказала на прес-конференції в УНІАН Анна Горбань, вона звернулася з пропозицією відвідати дітей, які проживають у населених пунктах на лінії розмежування до десятьох своїх подруг — переможниць конкурсів краси з різних країн: «Я була приємно здивована, що вісім із десяти відгукнулися на мою пропозицію відвідати зону, де наразі триває збройний конфлікт. Виявили бажання поїхати «Місіс Індія», «Місіс Сінгапур», «Місіс США», «Місіс Естонія», «Місіс Ефіопія» та ще інші мої подруги».

Ще в своєму зверненні до Генсека ООН під час роботи 63-ї Сесії Комісії ООН зі становища жінок у березні ц.р. Анна Горбань наголосила: У нашій країні продовжується війна і ті діти, які народилися, коли ця війна почалась, через два роки підуть до школи. Ці діти відрізняють постріли снарядів за звуком. І це велика проблема для нашої країни. Наші діти мають жити і розвивати свої таланти під мирним небом над головою.

В УНІАН Анна Горбань розповіла, що ГО «Розумне майбутнє нації» планує створити міжнародний фонд для підтримки дітей, які постраждали внаслідок конфлікту.

 Відео прес-конференції в УНІАН 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році