Запоріжжя: чому не працює програма поетапного зниження викидів?

В Запоріжжі створюють Програму охорони довкілля щодо поетапного зниження підприємствами викидів забруднюючих речовин. Це вперше в Україні в рамках виконання нової редакції статті 11 Закону України ...

Depositphotos_691862756_S
Запоріжжя: чому не працює програма поетапного зниження викидів?

В Запоріжжі створюють Програму охорони довкілля щодо поетапного зниження підприємствами викидів забруднюючих речовин. Це вперше в Україні в рамках виконання нової редакції статті 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”.

Промислове забруднення повітря в Запоріжжі – проблема давня. Незважаючи на війну, екологічні проблеми та стан довкілля турбують людей майже так само, як вартість життя та низькі доходи. Проте у програмі поступового зниження викидів, яка працювати наступні 7 років є ризик відсутності інструментів що допоможуть контролювати дотримання встановлених норм. Тобто у забруднювачів фактично будуть розв’язані руки, наголошують екоактивісти. Саме через це програму охрестили – “Програма – Лайно!”.

“Зараз заводи мають право працювати, навіть якщо у них немає дозволів, вони мають право працювати за декларацією і ще два роки після закінчення військового стану”, – каже уповноважена мітингу “Маю право дихати” та екоактивістка Тетяна Яромохіна. Які перспективи й можливості покращення екологічної ситуації в Запоріжжі і чи буде головним напрямком екологізація підприємств, система автоматизованого моніторингу та зниження викидів?

У випуску обговорюємо такі теми:

– чи можливо під час війни вирішити екологічні питання та зменшити викиди в атмосферу?

– чому програма поступового зниження викидів досі не працює у Запоріжжі?

– агломераційні та доменні печі

– найбільші забруднювачі Запоріжжя;

– “Програма – лайно!” або війна за екологію: чому важливо внести зміни до документу Про все це та більше – дивіться в новому випуску “Радіо на Дотик” з Ольгою Вакало. В гостях у студії уповноважена мітингу “Маю право дихати” Тетяна Яромохіна та учасник екокоаліції Микола Ралик.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Книгу «Жити попри все. Розповіді жінок про війну, 2014 та 2022» презентували в Конотопі

Освітні курси для ветеранів/ок та членів їх родин: діє набір на професійні курси та бізнес-школи у Чернівецькій області

ВООЗ запустила глобальну ініціативу «3 до 35» для збереження мільйонів життів

Захист персональних даних в органах місцевого самоврядування не в пріоритеті - моніторинг

Народовладдя в дії: три історії громадських радників про силу змін в громадах

Волинський Інститут Права досліджує стан владно-громадської співпраці у двох громадах