Закладам освіти загрожує масове закриття через порушення правил протипожежної безпеки

Минув майже рік з трагічних подій внаслідок пожежі в одеському коледжі, який актуалізував питання забезпечення протипожежної безпеки в закладах освіти.Статистика вражає: у понад 80% закладів ...

Додано:
DOCCU

пожежа вогонь
Закладам освіти загрожує масове закриття через порушення правил протипожежної безпеки

Минув майже рік з трагічних подій внаслідок пожежі в одеському коледжі, який актуалізував питання забезпечення протипожежної безпеки в закладах освіти.

Статистика вражає: у понад 80% закладів освіти України, у яких пройшли перевірки стану протипожежної безпеки, виявлено суттєві порушення. Зокрема, 917 позовних заяв на призупинення експлуатації закладів освіти вже направлено до адміністративного суду. Це, у свою чергу, може призвести до закриття закладів освіти – шкіл, дитячих садочків, – або призупинення їх діяльності вже у поточному навчальному році.

В умовах адаптивного карантину та боротьби з COVID-19 просто неприпустимо допустити закриття закладів освіти!

Засновники та керівники закладів освіти свідомі того, що протипожежна безпека вкрай важлива і докладають максимум зусиль для їх дотримання. Однак вирішення цього питання в повній мірі потребує значних коштів – десятки мільйонів гривень! Таких коштів в громадах просто немає.

Проблема з протипожежної безпеки у закладах освіти (крім новобудов) сьогодні набула масового критичного характеру. Оскільки більшість з них були збудовані ще у 60-х роках минулого століття. З початком реформи децентралізації ці заклади із зношеними спорудами були передані від районної влади на баланс територіальних громад, які наразі витрачають значні кошти на їх розвиток та утримання.

Забезпечення протипожежної безпеки в закладах освіти є національною проблемою (!), а не проблемою одного закладу чи громади, тому і вирішуватися має на державному рівні!

Сьогодні нагальним є:

  1. по-перше, передбачити у Державному бюджеті 2021 окрему субвенцію (або державну програму) з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення протипожежної безпеки в закладах освіти;
  2. по-друге, налагодити міжвідомчу співпрацю між органами управління освітою, службою із надзвичайних ситуацій та інших владних структур та установ (як на центральному, так і на місцевому рівнях). Що принципово – така співпраця має бути націлена на допомогу закладам освіти, а не їх покарання!

Лише разом ми зможемо подолати всі ці труднощі та створити максимально безпечні умови для наших дітей та працівників закладів освіти!

Веліна Заяць
Голова Платформи «Якісна освіта» Асоціації ОТГ, Дунаєвецький міський голова

 

Більше історій та блогів читайте в публікаціях нашого онлайн-ресурсу Освіта.Коментують експерти, який створено  в рамках DECIDE, що впроваджується ГО DOCCU та PH Zurich за підтримки Швейцарії.

 

Довідкова інформація:

Проєкт DECIDE реалізується в Україні ГО DOCCU у партнерстві з Цюріхським педагогічним університетом (Швейцарія) за підтримки Швейцарської Конфедерації, представленої Швейцарським бюро співробітництва в Україні. 

Проєкт DECIDE спрямовано на підтримку двох важливих реформ в Україні – освіти та децентралізації. Він покликаний сприяти посиленню потенціалу регіонів та територіальних громад у розробці та практичній реалізації децентралізованих моделей управління. У місцевих громадах Проєкт DECIDE спрямовано на впровадження та розвиток демократичного, прозорого та підзвітного управління школами, посилення їх ролі у громадському житті, залучення громадян до прийняття рішень. Окрім того, Проєкт DECIDE сприяє розвитку механізмів політичного діалогу, створенню ефективної нормативно-правової бази у сфері децентралізації управління освітою.

Більше про проєкт DECIDE:

https://decide.in.ua/

https://facebook.com/decideUA

https://decide.in.ua/osvita_comentari_ekspertiv/


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку