Закарпатська обласна рада отримала національний сервер від проекту “СВС Парламент”

5 червня 2014 року у Закарпатській обласній раді, під час зустрічі Першого заступника обласної ради Василя Брензовича з Наталією Носа, керівником української частини проекту «СВС Парламент», ...

Закарпатська обласна рада
Закарпатська обласна рада отримала національний сервер від проекту “СВС Парламент”

5 червня 2014 року у Закарпатській обласній раді, під час зустрічі Першого заступника обласної ради Василя Брензовича з Наталією Носа, керівником української частини проекту «СВС Парламент», відбулась передача до обласної ради національного серверу, який є високотехнологічним ICT обладнанням та надає унікальну можливість підключити до системи «СВС Парламент» декілька мільйонів користувачів одночасно.

Напередодні між Закарпатською обласною радою та Міжнародною Асоціацією Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» підписана угода про передачу комплекту обладнання та його використання при роботі з порталом «СВС Парламент». Обладнання передано в рамках реалізації міжнародного проекту «СВС Парламент» – встановлення спільного ІСТ-інструменту для здійснення форуму в прикордонних регіонах Словаччини, Угорщини, Румунії та України», що виконується в рамках Програми ENPI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013, за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Електронна система «СВС Парламент», має можливість працювати на англійській, словацькій, угорській, румунській та українській мовах у поточному часі. Багатомовний підхід відкриває нові можливості для людей, які спілкуються тільки на національній мові і мають труднощі у розумінні стратегічних та нормативно-правових документів та інформації, що були розроблені та розміщені по іншу сторону кордону. Всі зацікавлені сторони матимуть можливість не тільки знайти потрібну інформацію на національній мові, але навіть спілкуватися з закордонними партнерами національною мовою.

Кожна юридична або приватна особа зможе використовувати цей інструмент не тільки для обміну інформацією, здійснення аналітичної та дослідницької діяльності, але і для он-лайн спілкування експертів, професійних груп, груп меншин. Кожен користувач має можливість обговорити рішення та ініціативи, які були прийняті або плануються для затвердження на міжрегіональному рівні у прикордонних регіонах.

Високотехнологічне обладнання та портал «СВС Парламент» буде використовуватись Закарпатською обласною радою, органами самоврядування та влади області для обговорення та рішення проблем ефективного соціально-економічного розвитку прикордонних регіонів і спільного вирішення конкретних проблем, пов’язаних з основними заходами, інформаційним розповсюдженням, розумінням і спілкування між різними групами населення у закарпатському прикордонні.

Експерти та учасники проекту, які територіально представляють регіони Карпатського Єврорегіону високо оцінили потужність нового порталу, що позитивно впливатиме на можливості формування подальшої системної співпраці. Розроблена інформаційно- комунікаційна система буде використана не тільки як конкретний шлях для співробітництва прикордонних регіонів, а і як комунікаційний інструмент Карпатського Єврорегіону, інших регіональних та єврорегіональних об’єднань.

В рамках проекту «СВС Парламент» встановлені глобальний, національні та регіональні інформаційні сервери у Закарпатській та Івано-Франківській областях України, Пряшівському і Кошицькому краях Словаччини, Саболч-Сотмар-Берегської області Угорщини та у повіті Марамуреш, Румунія.

Так, відповідно рішення міжнародної експертної групи та з метою забезпечення ефективної діяльності на транскордонному рівні національний сервер встановлено у приміщенні обласної ради, а регіональний сервер передано та встановлено в Ужгородському національному університеті. 12 травня 2014 року, у залі засідань Вченої ради Ужгородського національного університету була підписана Угода і між Міжнародною Асоціацією Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР», в особі президента Асоціації Наталії Носа та Ужгородським національним університетом в особі Олександра Сливки, проректора з науково-педагогічної роботи, щодо спільного використання електронної системи «СВС Парламент». Встановлення регіонального серверу в УжНУ надає можливість залучити до системи представників наукових кіл та студентства.

Наразі триває технічне підключення сучасного обладнання до загальної інформаційно-комунікаційної системи Україна – Угорщина – Словаччина – Румунія, здійснюється підготовка спеціалістів із обслуговування обладнання та навчання потенційних користувачів інформаційно-комунікаційної системи. Команда проекту, експерти та розробники порталу запрошують до співпраці, а також пропонують зареєструватись на порталі «CBC Парламент», скористатись його можливостями, надати та отримати корисну інформацію.

Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» нещодавно відмітила 10-річчя свого створення. Пріоритетними напрямками Міжнародної Асоціації «МАІРР» на сучасному етапі є імплементація спектру діяльності щодо створення необхідних умов для забезпечення активної участі органів влади, самоврядування, громадських організацій, державних установ та бізнес сектору у реалізації програм регіонального та місцевого розвитку, програм прикордонного та міжрегіонального співробітництва через ефективне використання можливостей Європейської Програми Сусідства і Партнерства (ЄІСП), програм Північно-Східної та Центральної Європи відповідно до нового програмного періоду Європейського Союзу – 2014-2020.

Джерело : Міжнародна Асоціація “МАІРР”

Автор : Вадим Пилипенко


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи