Зафарбовані “Ікони Революції” можна реставрувати

Зафарбовані "Ікони Революції" можна реставрувати. Такого висновку дійшли громадські активісти, які спільно з представниками Національного Музею Революції Гідності сьогодні запросили професійного ...

1 (1)
Зафарбовані “Ікони Революції” можна реставрувати

Зафарбовані “Ікони Революції” можна реставрувати. Такого висновку дійшли громадські активісти, які спільно з представниками Національного Музею Революції Гідності сьогодні запросили професійного реставратора для проведення попереднього тесту.

 Реставраторка Жанна Шевченко провела візуальне обстеження поверхні зафарбованих графіті. На невеличкій ділянці вдалось зняти шар фарби, з-під якої проступило оригінальне зображення. “Малюнки можна відновити: зняти шар фарби і привести до первозданного вигляду” – стверджує вона.

 Директор Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло зазначає, що сьогоднішній результат реставраційних проб вселяє надію, що пам’ятка не втрачена і підлягає відновленню. Наступним кроком мала би бути комплексна експертиза стану графіті, фахова оцінка можливостей і загроз, методики їх  реставрації. Адже нанесення нового, аналогічного графіті не є відновленням, таке зображення втрачає автентичність і символізм, набутий графіті під час подій Майдану

 Наразі слово за Міністерством культури, у компетенції якого прийняти відповідне рішення і зініціювати реставраційні роботи.

 Активіст Громадського сектору Євромайдану Олена Подобєд-Франківська говорить: “Цінним в цих графіті є в тому числі (чи може перш за все) особливий період в який вони були зроблені, тому вони і називаються “Іконами Революції”, тож було б правильно відновити саме оригінальні малюнки, а не перемальовувати наново. В сучасному світі де панує культуру споживатцва, важливо зберігати об’єкти, що мають історичну вартість”.

 Нагадаємо: графіті авторства художника Sociopath із зображеннями Тараса Шевченка, Івана Франка та Лесі Українки з’явилися на фасаді магазину “Емпоріум” під час Революції гідності 2013–2014 рр. В подальшому вони були внесені в реєстр пам’яток, які знаходяться під охороною закону. 2 вересня 2017 року власник магазину самовільно розпорядився замалювати їх фарбою, чим викликав шквал обурення громадськості.

 Громадський сектор Євромайдану


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"

10 років триденної війни, яка триває три сторіччя: Концепція 21 Docudays UA

Стартувала програма підтримки «Моніторинг і оцінювання Стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації»

Громади Львівщини ділилися досвідом розвитку сільських територій