Забезпечити потужні і спроможні громади: на Миколаївщині триває процес утворення ОТГ
Аби визначити потенціал громад, оглянути наявну інфраструктуру, діючі соціальні об'єкти, експерти з проведення реформи децентралізації часто виїжджають до сіл та селищ Миколаївщини і в форматі ...
Додано:
at
Аби визначити потенціал громад, оглянути наявну інфраструктуру, діючі соціальні об’єкти, експерти з проведення реформи децентралізації часто виїжджають до сіл та селищ Миколаївщини і в форматі консультацій спілкуються з жителями та керівництвом місцевих рад.
Цього тижня робочу поїздку до Степівської сільської ради та до Михайлівської ОТГ здійснили консультанти з фінансових та комунікаційних питань Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України — Юлія Забродкіна і Анастасія Ткач, начальник відділу з питань територіальної організації влади та місцевого самоврядування Миколаївської ОДА Оксана Гейко та директор Миколаївського центру розвитку місцевого самоврядування Валентин Бойко.
Окрім рекомендацій стосовно ефективного використання коштів — надходжень від податків і зборів, особливостей освоєння коштів субвенції, учасники робочої групи також надали консультації щодо можливості подальшого об’єднання громад і визначення адміністративного центру.
“Степівська сільська рада створює ОТГ разом із трьома сільрадами Веселинівського району — Катеринівською, Кубряцькою та Широколанівською. Суть поїздки — ще раз оглянути інфраструктуру, стан соціальних об’єктів, географічну доступність та надати рекомендації місцевим жителям — яким чином їм рухатись, на що звертати увагу у процесі об’єднання та вже після створення ОТГ. Ми подивились лікарню, спортивний комплекс, будинок культури, адміністративну будівлю, стан доріг та тротуарів, можливість надання різних послуг населенню. Сьогодні можна впевнено сказати — новостворена громада у такому складі і з центром у селі Степове буде спроможною. За умови злагодженої роботи громада зможе отримати необхідні надходження до місцевого бюджету, “підтягнути” свої населені пункти, навести лад та сконцентрувати зусилля на розвитку”, — наголошує експертка Асоціації міст України Юлія Забродкіна.
Вона підкреслює, що упродовж останніх кількох років навіть ті громади, що не об’єдналися, мали можливість використати додатковий фінансовий ресурс і надані їм повноваження, аби відремонтувати ті ж дитячі садки чи інші об’єкти.
В свою чергу, у громад, що об’єдналися у 2016-2017 роках, був час зрозуміти процес і переваги децентралізації, налагодити життя у своїх селах, втілити проєкти із розвитку. Як приклад — Михайлівська ОТГ, до складу якої входять Михайлівська та Криничанська сільради. У громаді розповідають, що упродовж останніх майже трьох років у них відремонтували садочок та ФАП, встановили вуличне освітлення, налагодили водопостачання, укріплюють стіни школи.
“Тепер їх завдання — подумати і усвідомити, як забезпечити потужну громаду, що відповідатиме оновленим критеріям спроможності та зможе сповна використовувати наданий та отриманий ними ресурс. Головний ключ до цього — не дозволяти особистим інтересам чи непорозумінням взяти гору над раціональним прагненням кращого і комфортного життя для всієї громади”, — стверджують експерти Асоціації.
Текст і фото надані Миколаївським регіональним відділенням Асоціації міст України