“За нашу і вашу свободу”

Євромайдан SOS назвав імена громадян Росії у політичних переслідуваннях яких, серед іншого, прослідковується і чіткий “антиукраїнський мотив”, та які потребують нашої підтримки. Серед них блогери, ...

є сос
“За нашу і вашу свободу”

Євромайдан SOS назвав імена громадян Росії у політичних переслідуваннях яких, серед іншого, прослідковується і чіткий “антиукраїнський мотив”, та які потребують нашої підтримки.

Серед них блогери, які критикували окупаційну політику Кремля, учасники одиночних пікетів та організатори мирних зібрань, військовослужбовці, які відмовилися служити на Донбасі, вчитель, який писав протестні вірші, автор пам’ятки російським туристам в Криму, журналісти, які розслідували таємну загибель псковських солдат, звичайні люди, які на знак протесту розфарбували у кольори українського прапору радянські пам’ятники та інші.

Активна громадянська позиція в Росії може дорого обійтися людям, які не бояться називати речі своїми іменами. Обвинувачені в екстремізмі, розпалюванні ненависті та ворожнечі, хуліганстві та вандалізмі, порушенні порядку організації мирних зібрань, закликах до сепаратизму – деякі з них отримали реальні тюремні строки терміном від 1 до 7 років позбавлення волі.

Наразі відомо про більше чотирьох десятків таких людей, у політичних переслідуваннях яких, серед іншого, прослідковується “антиукраїнський мотив”. Російський правозахисний центр “Меморіал” визнав частину із них політв’язнями.

“У Росії є ціла когорта росіян, які боряться за людську гідність та права людини, тому їм близьке і наше прагнення до свободи. Їх переслідує авторитарний режим та взрощена ним усезагальна ненависть. Колись про них напишуть книги, на кшталт, “Люди доброї волі у часи керованого кремлем божевілля”. Коли пізно щось робити,  лишається тільки ” … і буде жити у нашій пам’яті”. Але оберігати живих від ненависті потрібно зараз” – переконана координаторка Євромайдану SOS Олександра МАТВІЙЧУК.

Імена людей викладені на сторінці Олександри Матвійчук у соціальній мережі Facebook. Як наголошують активісти, інформація перевіряється та доповнюється, тож вони будуть вдячні за будь-яку додаткову.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?