Ювілейний форум з нагоди 40-ліття Української Гельсінської групи та ІІ Кримського форуму
10-11 листопада 2016 року у Львові відбувся ювілейний форум з нагоди 40-ліття Української Гельсінської групи та ІІ Кримського форуму. Відкриття заходу пройшло о 10:00 в приміщенні кафе «Ратуша», ...
Додано:
Future Development Agency

10-11 листопада 2016 року у Львові відбувся ювілейний форум з нагоди 40-ліття Української Гельсінської групи та ІІ Кримського форуму.
Відкриття заходу пройшло о 10:00 в приміщенні кафе «Ратуша», що на площі Ринок, 1 у місті Львові, де з вітальним словом виступив міський голова Андрій Садовий. Останній висловив подяку присутнім та наголосив, що Львів історично став осередком діяльності УГГ, існування останньої допомогло нинішньому поколінню жити у вільній країні, робити власний вибір та будувати місто, в якому хочеться жити. Коротко гостям презентували позитивні зміни Львову, які були досягнуті спільною працею громади та мерії.
Основні виступи проходили в приміщенні Українського католицького університету. На захід прибули колишні політичні бранці комуністичних режимів, представники національно-визвольних рухів та правозахисники. Серед гостей лунали прізвища Мирослава Мариновича, Василя Овсієнка, Адама Міхніка, Олександра Подрабінека та багато інших.
В перший день форуму розглядались питання УГГ з точки зору історичного та духовного досвіду. Свої доповіді зробили представники УГГ та члени іноземних правозахисних організацій.
В кінці вечора гостей розважав квартет бандуристів, виконавши чудові пісні.
На другий день проходило слухання питань проблеми деокупації, свобод і прав людини для Криму на тлі сучасних тенденцій у світі. Представники кримськотатарського народу, серед яких були Рефат Чубаров, Айше Сейтмуратова, Гульнара Бекірова, розповіли про нинішнє становище в Криму, згадали деякі моменти дискримінації їх народу.
Підсумком дводенної праці форуму став письмовий документ – звернення до світової спільноти з висвітленням думок щодо варіантів врегулювання нинішнього становища у Криму та тимчасово непідконтрольних Україні частин Донецької та Луганської областей. Також, було зазначено, що вирішення вищевказаних питань важливе не лише для України, а й для всього світу, адже на перший план необхідно ставити безпеку людини, її права та свободи, і діяти відповідно до цих принципів. Документ узгодили та підписали всі учасники з`їзду.
Як зазначили головуючі заходу, вищевказане звернення буде передано в ЗМІ для оприлюднення, а після перекладу його англійською мовою – у відповідні органи країн Європи.
© Hаталя Воскресенська, Київ
фото © Стасіс Каушиніс, Вільнюс