Ювілейний форум з нагоди 40-ліття Української Гельсінської групи та ІІ Кримського форуму

10-11 листопада 2016 року у Львові відбувся ювілейний форум з нагоди 40-ліття Української Гельсінської групи та ІІ Кримського форуму. Відкриття заходу пройшло о 10:00 в приміщенні кафе «Ратуша», ...

15008007_1356989260999733_1401979315_o
Ювілейний форум з нагоди 40-ліття Української Гельсінської групи та ІІ Кримського форуму

10-11 листопада 2016 року у Львові відбувся ювілейний форум з нагоди 40-ліття Української Гельсінської групи та ІІ Кримського форуму.

Відкриття заходу пройшло о 10:00 в приміщенні кафе «Ратуша», що на площі Ринок, 1 у місті Львові, де з вітальним словом виступив міський голова Андрій Садовий. Останній висловив подяку присутнім та наголосив, що Львів історично став осередком діяльності УГГ, існування останньої допомогло нинішньому поколінню жити у вільній країні, робити власний вибір та будувати місто, в якому хочеться жити. Коротко гостям презентували позитивні зміни Львову, які були досягнуті спільною працею громади та мерії.

Основні виступи проходили в приміщенні Українського католицького університету. На захід прибули колишні політичні бранці комуністичних режимів, представники національно-визвольних рухів та правозахисники. Серед гостей лунали прізвища Мирослава Мариновича, Василя Овсієнка, Адама Міхніка, Олександра Подрабінека та багато інших.

15008007_1356989260999733_1401979315_o

В перший день форуму розглядались питання УГГ з точки зору історичного та духовного досвіду. Свої доповіді зробили представники УГГ та члени іноземних правозахисних організацій.

В кінці вечора гостей розважав квартет бандуристів, виконавши чудові пісні.

На другий день проходило слухання питань проблеми деокупації, свобод і прав людини для Криму на тлі сучасних тенденцій у світі. Представники кримськотатарського народу, серед яких були Рефат Чубаров, Айше Сейтмуратова, Гульнара Бекірова, розповіли про нинішнє становище в Криму, згадали деякі моменти дискримінації їх народу.

15044781_1356986284333364_1126550771_o

Підсумком дводенної праці форуму став письмовий документ – звернення до світової спільноти з висвітленням думок щодо варіантів врегулювання нинішнього становища у Криму та тимчасово непідконтрольних Україні частин Донецької та Луганської областей. Також, було зазначено, що вирішення вищевказаних питань важливе не лише для України, а й для всього світу, адже на перший план необхідно ставити безпеку людини, її права та свободи, і діяти відповідно до цих принципів. Документ узгодили та підписали всі учасники з`їзду.

FullSizeRender

Як зазначили головуючі заходу, вищевказане звернення буде передано в ЗМІ для оприлюднення, а після перекладу його англійською мовою – у відповідні органи країн Європи.

 

© Hаталя Воскресенська, Київ                                                                

фото © Стасіс Каушиніс, Вільнюс

 


Тематика публікації:                        

Останні публікації цього розділу:

«EU4USociety» – спільний 4-річний проєкт Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу

Дніпро напередодні місцевих виборів: основні проблеми регіону

Перші бюджети участі в ОТГ Кіровоградщини: тенденції, випробування та дієві рішення для промоції інструменту

Коли в Україні з'явиться реєстр хворих на муковісцидоз?

У Києві презентували книгу про українців у Маутгаузені

Українські громади шукають нові форми партнерства з громадськими організаціями