ЮНІСЕФ потребує 3,6 млрд. доларів США для надання невідкладної допомоги 48 мільйонам дітей

117 мільйонів осіб, що страждають від конфліктів та стихійних лих, не мають постійного доступу до питної води. Із них, 3,4 мільйона людей проживають на сході УкраїниСьогодні Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) ...

unicef
ЮНІСЕФ потребує 3,6 млрд. доларів США для надання невідкладної допомоги 48 мільйонам дітей

117 мільйонів осіб, що страждають від конфліктів та стихійних лих, не мають постійного доступу до питної води. Із них, 3,4 мільйона людей проживають на сході України

Сьогодні Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосив про те, що ЮНІСЕФ потребує 3,6 млрд. дол. США для надання життєво-важливої гуманітарної допомоги 48 мільйонам дітей, які страждають від конфліктів, стихійних лих та інших надзвичайних ситуацій у 51 країні світу в 2018 році. Зокрема, в Україні  у 2018 році ЮНІСЕФ потребує 23,6 млн дол. США  для надання допомоги 500 тисячам дітей, що постраждали від конфлікту на сході.

Саме насильницькі конфлікти є основним фактором, через який гуманітарні потреби у різних країнах світу зростають до критично високого рівня. Діти є особливо вразливими. Конфлікти, що тривають вже багато років – такі, як у Демократичній Республіці Конго, Іраку, Південному Судані, Сирії, Ємені та Україні, а також в інших країнах, продовжують поглиблюватися, призводити до нових хвиль насильства і переміщення та руйнувати життя дітей.

«Діти не можуть чекати, поки війнам буде покладено край, оскільки кризи загрожують виживанню дітей тут і зараз, а також призводять до катастрофічних наслідків для майбутнього дітей та молодих людей, – підкреслив Мануель Фонтен, Директор програм ЮНІСЕФ з гуманітароного реагування, – коли конфлікт чи стихійне лихо призводить до перебоїв у наданні базових послуг (таких, як охорона здоров’я, водопостачання чи підтримання санітарії), найбільш уразливими є діти. Поки міжнародне співтовариство не почне вживати невідкладних заходів для захисту і надання життєво-важливої допомоги таким дітям, вони не можуть розраховувати на щасливе майбутнє».

Діти не лише безпосередньо страждають від нападів, але й не можуть отримувати базові послуги, оскільки школи, лікарні та інші об’єкти цивільної інфраструктури опиняються зруйнованими чи пошкодженими. Так, з початку конфлікту на сході України понад 700 навчальних закладів та 130 медичних установ зазнали пошкоджень через обстріли.

У 2017 році в Україні було зафіксовано 135 випадків пошкоджень або зупинки роботи об’єктів водної та санітарної інфраструктури у зв’язку з конфліктом. У багатьох випадках ці об’єкти потрапляли під прямі обстріли, в інших вони зазнавали ненавмисних пошкоджень.

«Це створює величезні ризики для значної кількості людей, які покладаються на систему централізованого водопостачання. У 2017 році більше 3 мільйонів осіб на сході України постраждали від перебоїв з водопостачанням. Такі перебої також можуть призводити до проблем у роботі централізованої системи опалення, яка є критично важливою у холодну пору року, – зауважила Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні, – ЮНІСЕФ повторно закликає усі сторони конфлікту на сході України припинити невибіркові обстріли, які призводять до ураження життєво-важливих об’єктів цивільної інфраструктури».

 Як провідна гуманітарна установа у сфері води, санітарії та гігієни в надзвичайних ситуаціях, ЮНІСЕФ надає більше половини усіх послуг у цій сфері для осіб, що страждають від гуманітарних криз у країнах світу.

 У 2017 році ЮНІСЕФ забезпечив доступ до чистої питної води та санітарії для понад 1 450 000 осіб на підконтрольних і непідконтрольних Уряду територіях на сході України. Майже 190 тисяч людей отримали можливість брати воду, яку ЮНІСЕФ доставляв вантажівками до контрольно-пропускних пунктів, а також воду в пляшках, яку Фонд розповсюджував у населених пунктах вздовж лінії конфлікту, що постраждали від перебоїв з водопостачанням. Окрім цього, ЮНІСЕФ забезпечив надання психосоціальної підтримки 105 тисячам дівчат і хлопців в уражених конфліктом районах Донецької та Луганської областей.

 Минулого року діяльність ЮНІСЕФ в Україні також провів інформаційну кампанію щодо мінної безпеки, яка охопила більше ніж 1.8 мільйона дітей та їх батьків важливими повідомленнями щодо небезпечних об’єктів та правил безпечної поведінки у зоні конфлікту. Ця кампанія включала навчальне відео, безпосередні освітні сесії та розважально-навчальні заходи.

 У 2018 році ЮНІСЕФ продовжить зміцнювати стійкість і готовність дітей до викликів і складнощів, надавати життєво-важливу підтримку та розбудовувати довгострокову спроможність громад, органів влади та суб’єктів надання послуг в уражених конфліктом районах України. Дитячий фонд ООН також планує поліпшити доступ до якісної води для 1,8 мільйона осіб шляхом забезпечення ефективних способів очищення води та невідкладного ремонту інфраструктури водопостачання і водовідведення.

 Окрім цього, у 2018 році ЮНІСЕФ планує охопити 100 тисяч дітей та дорослих осіб, які піклуються про дітей, послугами з невідкладної психосоціальної підтримки, і забезпечити доступність програм раннього розвитку дитини та базової освіти для 32 500 дівчат і хлопців, уражених конфліктом.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

В Бахмацькій громаді на Чернігівщині працюють над Статутом громади

Крок за кроком: вийшов буклет у поміч родинам загиблих героїв

Фонд «Жіночі можливості» отримав грант у розмірі 1,5 млн доларів від The Jewish Federations of North America

Для громадських активістів Півдня України доступні правові та безпекові консультації

Етика в місцевому самоврядуванні: що це таке і чому важливо?

Формуй майбутнє з кожним уроком: як молодь може покращувати освіту у маленьких населених пунктах України