ЮНІСЕФ і Michelle Andrade навчатимуть підлітків основам менструальної гігієни і здоров’я дівчат

У День менструальної гігієни Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) анонсував початок освітньої кампанії, мета якої – надати знання підліткам про менструацію та гігієну, сприяти формуванню в них розуміння і ...

Додано:
akrasnoplakhtych

UNICEF & Michelle Andrade
ЮНІСЕФ і Michelle Andrade навчатимуть підлітків основам менструальної гігієни і здоров’я дівчат

У День менструальної гігієни Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) анонсував початок освітньої кампанії, мета якої – надати знання підліткам про менструацію та гігієну, сприяти формуванню в них розуміння і здорового ставлення до теми. Обличчям кампанії та Другом ЮНІСЕФ з її реалізації стала популярна співачка Michelle Andrade.

 «Менструація не має перешкоджати дівчатам ходити до школи, реалізовувати свої права і свій потенціал. Без правильної інформації дівчата часто не знають, як безпечно для здоров’я дотримуватись гігієни і поводитись у цей період, стають жертвами насмішок і булінгу з боку однолітків. Але знань про менструацію бракує також і хлопцям. Ми оголошуємо про старт кампанії у День менструальної гігієни для того, щоби змінити цю ситуацію. І радіємо, що це прагнення підтримують молоді лідери думок для хлопців і дівчат в Україні», – розповідає Лотта Сільвандер, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

 За опитуваннями U-Report, проекту ЮНІСЕФ, майже половина дівчат не знають, що можна чи не можна робити під час менструації. Кожна друга дівчина стикалася із насмішками та жартами через менструацію і 15% переживали глузування через плями крові на одязі. Причиною цього є стигматизація та закритість теми. Наприклад, менше третини хлопців говорять, що їм розповідали про деталі менструації у дівчат. Водночас 91% дівчат і 74% хлопців вважають, що їм треба надавати більше інформації про менструацію.

Infographic_76_статева_гігієна2.2

 «Думаю, усі дівчата стикались з переживаннями і соромились під час менструації. Я – не виключення. У такі моменти важливо пам’ятати, що менструація є в усіх дівчат і жінок на планеті, це природній процес, який дарує нам здатність давати життя. Я рада нашій дружбі з ЮНІСЕФ і можливості донести українській молоді, як правильно піклуватись про своє здоров’я і почуватись впевнено під час менструації», – прокоментувала Michelle Andrade. 

Брак інформації й освіти про менструацію небезпечні для дівчат. Багато з них ризикують своїм здоров’ям та майбутнім через дезінформацію та шкідливі практики. Мета Дня менструальної гігієни – поширювати факти про менструальну гігієну та розумне ставлення до цього природнього прояву жіночого здоров’я. Цього року День менструальної гігієни у світі проходить під гаслом «Настав час діяти!» та присвячений освіті й інформуванню дівчат і хлопців для кращого розуміння менструації й здоров’я дівчат. 

«В середньому менструація триває 3000 днів протягом життя, при цьому близько половини шкіл у країнах, що розвиваються, не мають в туалетах для учнів і вчителів адекватних гігієнічних умов, необхідних під час менструації[i]. Окрім того, часто дівчата не мають доступ до якісних гігієнічних засобів, що змушує використовувати тканину та інші матеріали під час менструації, які можуть спричиняти інфекції», – зазначає Лотта Сильвандер.

ЮНІСЕФ працює у понад 50 країнах світу для того, щоби покращити доступ до необхідних гігієнічних умов, матеріалів, інформації та підвищити рівень менструальної гігієни. Це включає: обладнання туалетів, забезпечення засобами гігієни, проведення досліджень, забезпечення «Комплектами гідності» дівчат і жінок у країнах, що перебувають в гуманітарній кризі.

 

[i] UNICEF, WHO, Joint Monitoring Programme 2018, Drinking water, sanitation and hygiene in schools: Global baseline report 2018, August 2018


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей