Який потенціал відновлювальної енергетики має Хмельниччина?

Хмельниччина стане першою областю в Україні, що матиме аналіз ресурсів для розвитку відновлюваних джерел енергії. Методологію для аналізу розроблять активісти Хмельницького енергетичного кластеру ...

45693868_264574384102280_8583761216462127104_n
Який потенціал відновлювальної енергетики має Хмельниччина?

Хмельниччина стане першою областю в Україні, що матиме аналіз ресурсів для розвитку відновлюваних джерел енергії. Методологію для аналізу розроблять активісти Хмельницького енергетичного кластеру спільно з ГО «Екоклуб» у рамках проекту «Синергія дій громадськості, влади та бізнесу в форматі енергетичного кластеру задля енергетичної реформи Хмельницької області». 7 листопада в Хмельницькій обласній державній адміністрації активісти презентували громадськості етапи реалізації проекту та розповіли про практичну користь методології. Проект реалізовуватиметься за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проекту “Громадська синергія”. 

«У час, коли в світі шаленими темпами розвивається відновлювана енергетика, ми не розуміємо, що з нею робити там, де живемо. Чинна стратегія регіонального розвитку Хмельниччини взагалі не передбачає будь-яку діяльність в цій сфері. З 2020 року обласна рада має прийняти нову стратегію, наша мета – підготувати пропозиції, які би визначили на основі аналізу ресурсів ряд інвестиційних проектів для області”, – прокоментував експерт з питань енергетичної політики, Голова правління Хмельницького енергетичного кластеру Степан Кушнір

До методології буде включено аналіз потенціалу біомаси, вітру, сонця, інших відновлюваних джерел енергії. Активісти мають намір у дослідженні залучити якомога більше сторін та інстанцій, аби отримати об`єктивні дані та опис усіх ресурсів, якими володіє Хмельницька область. По завершенню роботи вони поділяться методикою аналізу потенціалу відновлюваних джерел енергії із усіма охочими, тож такий аналіз можна буде провести і для інших областей країни.

Як зазначив виконавчий директор Хмельницького енергетичного кластеру Артур Кокаревич, реалізація проекту дозволить об’єднати зусилля усіх зацікавлених сторін для формування стратегічного бачення розвитку сектору енергоефективності та відновлюваних джерел енергії на території Хмельницької області. 

Усіх зацікавлених активісти запрошують долучатися до енергетичного кластеру, адже це відкрита платформа для людей, які мають пропозиції та потребують підтримки/контакту з бізнесом, владою, громадськістю, науковцями чи медіа. 

Контакти для ЗМІ: Степан Кушнір, [email protected] або за тел. 0969450251 

Довідкова інформація: проект Хмельницький енергетичний кластер та громадська організація «Екоклуб» впроваджуватимуть проект «Синергія дій громадськості, влади та бізнесу в форматі енергетичного кластеру задля енергетичної реформи Хмельницької області»  під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

EU-logo logotype_vidrodzhennia1Gromadska-sinergiya_logo-z-pidpisomimages ХЕК-hor-pngЛоготип_новый


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку