Як залучити містян до озеленення

Вертикальне озеленення – це спосіб розміщення рослин вертикально, на стінах або спеціальних підвісних конструкціях. Вертикальне озеленення є дуже поширеним у світі, зокрема на вулицях Лондона, ...

Додано:
racse

Дайджест_26-01
Як залучити містян до озеленення

Вертикальне озеленення – це спосіб розміщення рослин вертикально, на стінах або спеціальних підвісних конструкціях. Вертикальне озеленення є дуже поширеним у світі, зокрема на вулицях Лондона, Парижа, Мадрида, Берліна, Відня.

Таке озеленення сприяє поліпшенню якості повітря за рахунок поглинання забруднювачів. За даними досліджень, на вулицях із вертикальним озелененням вміст діоксиду азоту менший на 40%, а пилу – на 60%. Зелені стіни мають охолоджуючий ефект: влітку всередині приміщення із вертикальним озелененням температура нижча в середньому на п’ять градусів. Також вертикальне озеленення допомагає поглинати дощову воду та розвантажувати каналізацію, зменшує шум.

Як закликати містян долучатися до озеленення? Розповідаємо на прикладі Києва та Антверпена.

1. Розповсюдження безкоштовних саджанців та допомога у висадженні

У Києві містян закликають перетворювати фасади будівель на вертикальні сади. По районам міста розповсюджено паростки винограду Вічі, яким можна заплітати стіни. Якщо мешканці хочуть висадити росилину у себе в дворі – можуть звертатися до районного УЗН, або купувати паростки самостійно. 

В Антверпені (Бельгія) жителі центрального району мають можливість безкоштовно отримати від муніципалітету саджанці дерев і в’юнких рослин, а також діжки, ґрунт та інші матеріали.

Комунальні працівники допоможуть встановити вертикальні та горизонтальні кабелі для рослин, знімуть тротуарну плитку там, де треба зробити пристовбуровий отвір. Мешканці, зі свого боку, зобов’язуються доглядати за рослинами.

2. Інформаційна кампанія

Київську ініціативу з озеленення #МістоЖивихСтін започаткував та закликає поширювати Олександр Возний, керівник Управління екології та природних ресурсів КМДА. Інформація про ініціативу поширюється у соцмережах за цим хештегом. 

У Бельгії пішли далі і для популяризації зелених фасадів запустили трамвай-сад, салон якого був прикрашений рослинами. Акція відбулася у рамках інформаційно-агітаційної кампанії, яка заохочувала містян долучатися до програми облаштування зелених фасадів і озеленення.

Детальніше про Київську ініціативу: https://cutt.ly/wwoopEtI 

Детальніше про ініціативу Антверпена: https://cutt.ly/Swoop2nr 

Більше про Україну та Європейський зелений курс – на веб-порталі “Зелена трансформація України” https://greentransform.org.ua/

Публікація підготовлена за фінансової допомоги Європейського Союзу у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу».

Проєкт реалізується консорціумом громадських організацій, зокрема Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля», під загальною координацією DiXi Group.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків