Як виглядає шлях України до ЄС?

Як Україна готується до членства в Європейському Союзі? Яких кроків очікують партнери від України? Що треба для економічного зростання та відновлення України? Своїм баченням щодо процесу ...

367435665_685460686955936_5722520473565027222_n
Як виглядає шлях України до ЄС?

Як Україна готується до членства в Європейському Союзі? Яких кроків очікують партнери від України? Що треба для економічного зростання та відновлення України? 

Своїм баченням щодо процесу євроінтеграції України та підготовки до великого повоєнного відновлення ділилися представники/ці уряду, бізнесу, міжнародної спільноти та громадянського суспільства на відкритій зустрічі — Hard Talk — «Як виглядає шлях України до ЄС?». Переглянути трансляцію заходу: українськоюанглійською

 

Реформи = підтримка

 

369851554_685458980289440_2034839825466638697_n

Реформи, які відбуваються в Україні, і зокрема ті, які потрібні для членства у ЄС, є важливими не лише для ЄС, але й для всіх, хто підтримує Україну. Про це заявив голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас у своєму зверненні до учасників дискусії «Як виглядає шлях України до ЄС?».

«Реформи у сфері верховенства права, корпоративного управління, бізнесу тощо — є важливі для усіх ваших партнерів, усіх, хто підтримує вас: Європейського Союзу, його держав-членів, країн «Великої сімки» і не тільки». 

Відповідаючи на запитання щодо дати вступу України до ЄС, Матті Маасікас зазначив, що точної дати ніхто не може сказати, але Україні вже вдалося побити чимало європейських рекордів на шляху євроінтеграції: «Багато в чому шлях інтеграції до ЄС залежить від країни-кандидата чи країни-учасника переговорів. Коли почнуться переговори, дорожня карта буде дуже чіткою — необхідно прийняти законодавство ЄС, право ЄС, норми ЄС, і тоді ви будете готові. Україна вже побила багато європейських рекордів на шляху євроінтеграції, і я впевнений, що ви ще поб’єте рекорди». 

За словами тимчасового повіреного у справах США в Україні Роберта Нідема, реформи — це закладення фундаменту для відновлення України як безпечної незалежної держави, повністю інтегрованої у ЄС. 

«Українці обрали свою долю жити у вільній демократичній країні, яка є повноправним членом європейської родини. Мужньо протистоячи російському вторгненню, українці демонструють неабиякий прогрес у трансформації своєї країни. Тут разом із нашими партнерами з ЄС ми продовжуємо надавати необхідну допомогу та підтримку. Ми вітаємо рішучість і відданість України реалізувати сім кроків — політичні реформи, визначені Єврокомісією. Це важливо, тому що це закладає міцний фундамент для відновлення та відбудови України». 

 

Зимові переговори України та ЄС: перспектива є

 

367457721_685465146955490_5792062039099372018_n

Про перспективу початку переговорів між Україною та ЄС цієї зими розповіла заступниця гендиректора Генерального директорату Європейської Комісії з політики сусідства та переговорів про розширення Катаріна Матернова, яка у вересні приїде в Київ, щоб розпочати виконання обов’язків нового посла ЄС в Україні.

За її словами, зараз є відчуття неминучості розширення ЄС, однак ще багато потрібно зробити як Україні, так і ЄС. 

«Думаю, що зараз є дуже велике відчуття, що це станеться. Очевидно, є питання, наскільки швидко. Я вважаю, що важливо моїм українським друзям усвідомити, що на загальний процес вплине те, наскільки ви послідовні та старанні у своїй трансформації. Все ще є деякі питання, які потрібно вирішити з українського боку…», — заявила вона.

Що стосується початку переговорів цієї зими, Катаріна Матернова зазначила: «це ще не вирішена справа, але реальна перспектива є. Але до цього ще багато чого має відбутися: і з боку України, і з боку ЄС».   

369852215_685459443622727_8442452795376387829_n (1)

На думку віцепрем’єрки з євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, Україна рухається дуже швидко, щоб забезпечити політичну відповідність і можливість ухвалення рішення щодо переговорів. 

«Для того, щоб дійсно відстоювати національні інтереси України, будувати конкурентоспроможну економіку і бути конкурентоспроможним членом ЄС та контрибутором у внутрішній ринок, ми маємо почати перемовини, — заявила віцепрем’єрка з євроатлантичної інтеграції. — І для цього ми рухаємося дуже швидко, щоб забезпечити політичну відповідність і можливість ухвалення такого рішення. Тому ми розцінюємо грудень 2023 року як останню нагоду для ухвалення останнього політичного рішення щодо руху України до ЄС». 

Водночас за її словами, до жовтня Україна не зможе виконати всі сім рекомендацій на 100%, але забезпечить виконання всіх узгоджених законодавчих і інституційних кроків, щоб відкрити двері для політичного рішення. Зокрема, буде виконано рекомендації щодо електронного декларування та інших антикорупційних кроків: 

«Я точно не сумніваюся у наших парламентарях, ми маємо повністю скоординовану роботу по семи політичних критеріях. Минулого тижня президент, уряд та парламент повністю визначили перелік кроків, і електронне декларування є в переліку законодавчих кроків. Цей закон буде ухвалено…». 

Ознайомитися із результатами першого етапу селф-скринінгу — первинної оцінки стану імплементації актів права ЄС: https://bit.ly/3KNLcSr (українською), https://bit.ly/3KNLkRV (англійською).

 

⇒ А більше читайте на сайті Європейського Простору


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку