Як відродити Донбас та повернути людей? Системний проект презентували в Києві

Як відродити Донбас та повернути людей — ймовірно, одне з найскладніших завдань часів незалежності України, яке має вирішити новообрана влада. І в цьому їй варто, першою чергою, звернути увагу на ті ...

Додано:
LyudmylaRusalina

WhatsApp Image 2019-06-14 at 17.21.56
Як відродити Донбас та повернути людей? Системний проект презентували в Києві

Як відродити Донбас та повернути людей — ймовірно, одне з найскладніших завдань часів незалежності України, яке має вирішити новообрана влада. І в цьому їй варто, першою чергою, звернути увагу на ті напрацювання, які вже є у громадськості.

Так, цього тижня п’ять громадських організацій Донеччини та Луганщини презентували в Києві системний проект «Люди до людей» — розроблену й протестовану програму з відновлення та реконструкції зруйнованих регіонів.

Людмила Русаліна, лідерка громадської спілки «Енергія миру»: «Найважливішим у цій програмі є людський вимір. Я вважаю, що одним із головних завдань після припинення вогню є повернення людей додому.

Необхідно відновлювати соціальну сферу , адже людина – це найголовніше, що є. Тому всі кроки й пропозиції щодо міжнародно-правових дій, політики примирення, економічних факторів реінтеграції та розвитку господарства регіону, освітнього й наукового аспектів реінтеграції, ролі громадянського суспільства тощо мають формуватися через вимір Людини. А саме — через вимір людей, які нині мешкають на окупованих територіях і людей, які мали би повернутися додому.

І саме така структура, яка пропонується зараз громадою, з моєї точки зору, має бути прозоро підтримана на державному рівні».

Тим більше, що для реалізації запропонованої програми вже проведено перші перемовини з міжнародними інвесторами. Аби ті йшли назустріч, передбачене регулярне звітування та максимальне убезпечення від корупційних схем: від камер спостереження 24/7 на будівництвах й до віртуальних кабінетів для кожного донора, де вони бачитимуть весь рух коштів.

Крім будівництва, економіки та бізнесу, 20% планується направити на соціальні проекти. Першу такі ініціативу вже запустили — це телефонний додаток для людей з вадами слуху.

Відео прес конференції проекту можна передивитися за цим посиланням.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін