Як творити добро без кордонів в час війни: історія з Дмитрівської громади

Наприкінці липня команда Агенції сталого розвитку «Хмарочос» в рамках проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» Програми DOBRE провели молодіжний онлайн-ідеятон «Добротвір». Участь в ...

298089737_610250920668858_3451148883615558332_n
Як творити добро без кордонів в час війни: історія з Дмитрівської громади

Наприкінці липня команда Агенції сталого розвитку «Хмарочос» в рамках проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» Програми DOBRE провели молодіжний онлайн-ідеятон «Добротвір». Участь в Ідеятоні брали представники та представниці Веселівської, Гуляйпільської, Комиш-Зорянської, Пологівської та Широківської громад Запорізької області, що наразі перебувають в громадах, і ті, хто через військові дії був змушений тимчасово виїхати зі своїх громад, а також інших громад України, які приймають вимушено переміщених жителів громад Запорізької області. До Ідеятону долучилися представники Дмитрівської громади Кіровоградської області (ГО «Платформа успішних змін», село Цибулеве).

Завданням Ідеятону було допомогти учасникам та учасницям розробити ідеї соціальних ініціатив, отримати фінансову підтримку для реалізації та втілити їх задля згуртування місцевої молоді. Команда з Дмитрівської громади подала проєкт «Добро без кордонів», який було підтримано Агенції сталого розвитку «Хмарочос».

Мета ініціативи «Добро без кордонів» полягала у проведенні низки благодійних заходів для збору коштів для підтримки осіб, які постраждали через військові дії, згуртувати односельців через допомогу та небауджуість. В рамках ініціативи було проведено 7 заходів у Дмитрівській громаді протягом липня-серпня 2022 року. Під час заходів було зібрано 38 362 гривень на лікування Вадима Федорова, важкопораненого військового з села Цибулеве. Історія Вадима https://uacrisis.org/uk/vadym-fedorov-v-ukrayinskogo-narodu-ye-nejmovirna-syla-yednist 

У рамках ініціативи провели благодійний ярмарок, кінопокази, майстер-класи, веломандрівку, долучилися до футбольного турніру.

«Вітаміни споживати – міцне здоров’я мати! Перемогу наближати!». Саме під таким гаслом працювала команда дружніх і небайдужих цибулівчан на благодійному ярмарку в селі Цибулеве Дмитрівської громади. І дійсно, страви були настільки смачними, що нашій команді вдалося продати повністю все. Смакували гуляйпільськими пляцками та варениками «Запорізька сила», цибулівським мохіто, крафтовим сиром та пиріжками, пирогом «Байрактар», цукатами Перемоги, фруктовим желе та смаколиком «Викрутаси». Наша ятка зібрала в чарівну скриню 6928 грн. Ці кошти підуть на лікування нашого односельця Вадима Федорова, який отримав тяжке поранення, мужньо захищаючи незалежність і свободу України від російських окупантів. Вадим – воїн, як за професією, так і за силою духу та честі, який зараз бореться за своє життя.

Загалом під час благодійної ярмарки було зібрано 31 тисячу гривень, які було передано батькам цибулівського захисника. Активну участь в роботі ятки «Успішні зміни» взяла молодь. У нашій команді є молодь з Гуляйполя, яка долучилася до заходу в межах своєї ініціативи «Добро без кордонів» на підтримку нашого захисника Вадима Федорова. Всі бажаючі отримали гуляйпільську синьо-жовту стрічку-оберіг».

295372653_600521391641811_7022938946875870609_n

Команда ГО «Платформа успішних змін» в рамках ініціативи провела благодійний кіновечір «Добро без кордонів», до якого долучилися староста села Цибулеве Олена Студенко та начальниця відділу культури Дмитрівської сільської ради Лідія Міркотан.

«Ця подія відбулася не лише, щоб подивитися кіно, а й щоб зробити добру справу – допомогти нашому односельцю».

Обрали для перегляду стрічку «Пульс». Це українська повнометражна спортивна драма режисера Сергія Чеботаренка, заснована на реальній історії української спортсменки, легкоатлетки, Параолімпійської чемпіонки Оксани Ботурчук. Це мотивувальна історія про те, як не здаватися в складних ситуаціях, долати труднощі, вірити та впевнено йти до своєї мрії та свого щастя.

«Вадим Федоров теж спортсмен. Віримо, що він, як і головна героїня фільму, не опустить руки, а подолає всі перешкоди на своєму шляху і досягне неймовірних висот. А ми будемо підтримувати і пишатися його досягненнями. Приємно здивувало те, що деякі жителі села, які не мали змогу відвідати кіновечір передавали кошти на придбання квитків. Дякуємо цибулівчанам за небайдужість та готовність допомогати. Ми спільно долучилися до важливої доброї справи».

Під час другого благодійного кіновечора у селі Цибулеве учасники та учасниці смакували пряниками, попкорном та мохіто. Кожен з маленьких гостей заходу взяв участь у майстер-класі «Ангелочок» та намалював малюнок для захисників України.

«Переглянули мультфільм «Королівський коргі», який в черговий раз дав нам всім зрозуміти, що тільки разом і в єдності долаються усі перешкоди і досягається мета. А наша мета – допомогти і підтримати Федорова Вадима».

 

На третьому благодійному кіновечорі переглядали стрічку «11 друзів з Моршина».

«Це фільм про згуртованість та вміння пробачати. В черговий раз переконалися, що лише разом можна допомогти людині, яка потребує допомоги та підтримки».

Спільно з ГО «Платформа успішних змін» та ініціативної групою молоді  «Добро без кордонів» відбувся заключний тур благодійного фестивалю з міні-футболу Знам’янщини на підтримку ЗСУ та благодійний фестиваль. Захід підтримали волонтери, які організували локацію вуличної їжі. Смакували домашньою випічкою, хот-догами, мохіто та патріотичними імбирно-медовими пряниками з Патроном. Після завершення матчів та нагородження всі смакували кулішем, приготовленим на вогнищі.

Турнір проводився з метою пропагування подвигу і поваги до Збройних Сил України, героїзму і мужності українських воїнів, нагадування про їх неоціненний внесок у стримані російської агресії та фінансової підтримки ЗСУ. Змагання відбувалися за сприяння ГО Федерація футболу міста Знам’янка (керівник Олександр Замуренко) та ГО Знам’янська районна федерація футболу (Анатолій Головатенко).

23 серпня в рамках ініціативи провели патріотичний вело забіг до Дня державного прапору України у селі Цибулеве Дмитрівської громади.

«Святково їхали мамаївці на велосипедах з державними прапорами вулицями рідного села. Завітали на Гайдамацьку Січ, де їх гостинно зустрів господар садиби Володимир Вознюк».

301052605_620360802991203_4121560263451951968_n

Так, ініціативна молодь, активна громадська організація та небайдужі односельчани за два місяці змогли зібрати майже 40 тисяч гривень на лікування важкопораненого військового Вадима Федорова, а також залучити людей, які приїхали до громади з охоплених війною територій. Це заходи не лише про благодійність, а й про соціальне згуртування, інтеграцію молоді та налагодження діалогу в громаді.

Поради від ініціативної групи щодо проведення благодійних заходів згуртування: 

  • продумуйте змістовні заходи, на яких буде цікаво і дітям, і дорослим: кінопокази  один із дієвих варіантів, шукайте українські фільми або фільми з якісним українським дубляжем, зміст яких відповідатиме тематиці заходу, посилить його;
  • кінопокази ми проводимо на великому білому банері, який відіграє роль екрана: за словами наших глядачів, він великий і як в справжньому кіно (така можливість є рідкістю для цибулівців, тому наші кінопокази користуються популярністю);
  • кожен захід для нас був простором для спільнодії (майстер-клас, флешмоб, спільний малюнок тощо);
  • інтеграційний захід – можливість пропонувати якісне, змістовне дозвілля, знайомити людей з сучасним українським кінематографом, показувати, як можна спільно проводити час з користю;
  • під час тривалих заходів інтеграційного типу варто подбати про гастрономічну локацію: це можливість забезпечити присутніх смачними напоями (наприклад, домашні лимонад та мохіто) та смаколиками (продаж теж відбувається з благодійною метою);
  • на кожен захід ми додаємо благодійний продаж імбирних пряників – із зображенням кота Інжира та Патрона, які для нас пече Оксана Лебідь з Кропивницького;
  • обов’язково звітувати про зібрані кошти та передавати їх тій людині, для якої збираєте (на кожному захід ми передавали зібрану суму батькам Вадима Федорова).
  • нагадуйте, що в таких добрих справах немає малих грошей – важливою є кожна гривня.

З перших вуст: відео про “Добро без кордонів”: https://www.facebook.com/samoorg.krop/videos/439960861501973 

Окрім цього жителі Дмитрівської громади активно підтримують спільноту «Годуємо патріотів» (місто Кропивницький), які готують сухі супові та борщові набори і передають їх військовим на передову. Так, під час одного з благодійних кіновечорів був проведений майстер-клас «Малюнок для ЗСУ», які потім передали військовим через волонтерів з «Годуємо патріотів». Під час благодійного ярмарку провели презентацію сухих супів та борщів, аби познайомити односельців з ініціативою та долучити їх до неї.

«Під час благодійної ярмаркування ми познайомили гостей заходу зі спільнотою «Годуємо патріотів», яку теж підтримуємо і долучаємося до її діяльності. Це спільнота об’єднує дівчат і хлопців, котрі у місті Кропивницькому готують сухі борщові та супові набори (напівфабрикати), фасують їх і передають на потреби ЗСУ та людей на тимчасово окупованих/деокупованих територіях, туди, де йдуть бойові дії, де складно приготувати їжу. Нині спільнота об’єднує людей з різних куточків Кіровоградщини, адже для приготування сухих супів та борщів потрібні овочі, якими щедро діляться громади».

300617128_618441036516513_5017583821217038081_n

Жителі сіл Цибулеве, Дмитрівки та Іванківців згуртувалися та зібрали овочі, фрукти та крупи для спільноти «Годуємо патріотів». Так вони діляться своїм врожаєм, адже це допомагає наблизити перемогу та допомогти нашим військовим.

«Щиро вдячні тим, хто відгукнувся та поділився своїм врожаєм перемоги: завдяки вашій підтримці буде виготовлено більше смачних і корисних супів та борщів, де кожна упаковка це 8 порцій їжі. “Привіт із дому” – так військові на нульових позиціях називають ці посилки з домашніми стравами».

Кожен з нас тримає свій фронт. Жителі Дмитрівської громади проводять благодійні заходи, збирають допомогу для військових, долучаються до інших ініціатив та шукають підтримку для своїх. Це про єдність, про згуртованість, про віру в перемогу, про те, як українці тримають надійний тил.

Матеріал підготовлений в межах проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні», що втілюється ГО «Агенція сталого розвитку «Хмарочос» в Запорізькій області.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи