Як своєчасна реабілітація може змінити життя дітей

Місто Нікополь, розташоване у Дніпропетровській області, тривалий час відчуває наслідки війни. Проте тут продовжують жити, працювати та боротися за майбутнє своїх дітей. Серед тих, хто особливо ...

Додано:
ZdoroviNGO

1
Як своєчасна реабілітація може змінити життя дітей

Місто Нікополь, розташоване у Дніпропетровській області, тривалий час відчуває наслідки війни. Проте тут продовжують жити, працювати та боротися за майбутнє своїх дітей. Серед тих, хто особливо потребує допомоги, є родини, які виховують дітей з інвалідністю.

Людмила Воловик — одна з матерів, які щодня ведуть боротьбу за здоров’я своїх дітей. Її син страждає на рідкісне захворювання — міопатію, яка вражає нервову систему, спричиняючи атрофію м’язів і сколіоз, що ускладнює рух. Після першого оперативного втручання хлопчик кілька місяців провів у гіпсі майже на все тіло. Коли гіпс зняли, він не міг ані сидіти, ані стояти, ані ходити, і все це супроводжувалося неймовірним болем. Навички ходьби були повністю втрачені. Однак завдяки лікувальним масажам і заняттям з фізичним терапевтом стан дитини значно покращився. Болі зникли, він почав краще контролювати свої м’язи, що дозволило йому виконувати простіші рухи — вставати з ліжка чи сідати самостійно. Після кількох місяців активної реабілітації хлопчик знову навчився ходити самостійно. Його стан стабільний, а в деяких аспектах навіть покращується, що дає надію на подальші позитивні зміни.

Людмила з 11 місяців водить сина до Нікопольського реабілітаційного центру. Для регіону цей центр є важливим осередком допомоги дітям з інвалідністю. До війни сюди приїжджали родини з інших областей, адже рівень підготовки фахівців і обладнання відповідає найвищим стандартам. Однак тепер центр потребує додаткових ресурсів, щоб забезпечити реабілітацію більшій кількості дітей. Тому ZDOROVI розпочали збір коштів на придбання реабілітаційного комплексу РК-1 для Нікопольського реабілітаційного центру.

Нові можливості з РК-1

РК-1 — це багатофункціональний реабілітаційний комплекс, що може стати справжнім рятівником для дітей з особливими потребами. Комплекс дозволяє одночасно працювати з кількома дітьми, зміцнюючи м’язи як верхніх, так і нижніх кінцівок. Можливість одночасного використання для декількох пацієнтів значно скорочує час очікування, що часто є серйозною перешкодою для багатьох сімей. Це особливо важливо для реабілітаційних центрів із великою кількістю підопічних, де доступ до обладнання обмежений.

Для Артура нове обладнання могло б суттєво покращити результати реабілітації: укріпити м’язи, покращити координацію та баланс, що забезпечить кращу рухомість і сприятиме зменшенню ризику падінь і травм. Це вкрай важливо для його самостійності та незалежності в повсякденному житті.

Мама хлопчика, Людмила, яка також є заступницею керівника громадської організації для дітей з інвалідністю, наголошує: “25 із 32 дітей нашої організації терміново потребують такого комплексу, як РК-1. І це лише наші підопічні, а скільки ще інших дітей у нашому регіоні?”

Наразі реабілітаційний процес у цьому центрі забезпечує лише базові потреби — це лікувальний масаж, заняття з реабілітологом, бігові доріжки та велосипеди. Однак із появою РК-1 діти отримають значно ширші можливості для комплексного відновлення. Використання різноманітних тренажерів цього комплексу дозволить покращити або навіть відновити рухові функції верхніх і нижніх кінцівок, суглобів. Зокрема, це сприятиме розвитку моторики пальців рук і ніг, збільшенню амплітуди рухів, нормалізації тонусу м’язів нижніх та верхніх кінцівок та нарощуванню їхньої сили. 

Під час реабілітаційних вправ на РК-1 дитина, виконуючи, наприклад, обертання рукою спеціальної ручки, яка приводить у дію маятниковий механізм, стимулює інерційні рухи руки в прямому або зворотному напрямку. Це допомагає відновити рухові функції променезап’ясткового та ліктьового суглобів, що, в свою чергу, покращить здатність виконувати дрібні моторні дії, як-от хапання предметів чи письмо.

При виконанні вправ ногами проти пружного опору пацієнт працює над зміцненням м’язів нижніх кінцівок, що допомагає відновити їхню силу та тонус, а також покращити стійкість і здатність до ходьби без додаткових засобів підтримки.

Для багатьох дітей з Нікополя та всього регіону цей комплекс означає шанс на якісне життя без болю, обмежень і страху перед майбутнім. 

Реабілітація — це не вибір, це необхідність

Для дітей із серйозними фізичними вадами реабілітація має бути постійною та розпочинатися якомога раніше. Людмила підкреслює: “Якщо ви бачите відхилення у розвитку дитини — не чекайте. Кожна втрачена хвилина може означати втрату шансів на повне відновлення.”

Завдяки зусиллям медиків в Нікопольському центрі багато дітей з особливими потребами мають можливість покращити свій стан. Проте чим більше інструментів матимуть лікарі, тим більше шансів вони можуть дати своїм пацієнтам.

Попри війну, коли місто постійно під обстрілами, батьки продовжують водити дітей на реабілітацію, розуміючи, що кожен день важливий. Зволікати не можна, адже регулярність занять не лише покращує фізичний стан дітей, але й часто є єдиним шляхом до уникнення серйозних хірургічних втручань у майбутньому.

Надії та майбутнє реабілітаційних послуг

Людмила мріє, щоб кожна дитина в Україні мала доступ до якісного реабілітаційного обладнання. Одним з основних завдань сучасної реабілітації має бути надання комплексних послуг. Окремі процедури мають позитивний вплив, але повноцінна реабілітація потребує комплексного підходу — кожна дитина потребує індивідуального плану. 

Підтримка потрібна зараз

Людмила звертається до кожного: “Підтримайте цей проєкт! Він здатен змінити життя багатьох дітей. Не тільки мого сина, а й десятків інших, які потребують допомоги. Ми віримо, що разом можемо дати нашим дітям шанс на здорове майбутнє.”

Підтримка проєкту придбання комплексу РК-1 — це внесок у майбутнє дітей, які мріють про здорове й повноцінне життя. Цей комплекс може стати тим інструментом, що дозволить дітям, які пройдуть курс реабілітації на тренажері, самостійно ходити, утримувати рівновагу, виконувати повсякденні завдання, такі як одягання, приймання їжі чи навіть ігри, без допомоги інших людей. Для багатьох це означає повернення до нормального життя і незалежності.

ZDOROVI закликають всіх небайдужих долучитися до цього проєкту, адже кожен внесок наближає нас до надання якісної медичної допомоги для тих, хто найбільше її потребує.

Підтримати збір можна за посиланням: Здорове майбутнє для дітей Нікополя. 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку