Як привести до ладу свій психоемоційний стан після перебування під обстрілами

До психолога ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров'я” звернулася мешканка міста Дніпро, яку звати Інна С. з проблемою постійної перевтоми.  Ірина інвалід з дитинства, наразі ...

Додано:
democracydnepr

3811637-2
Як привести до ладу свій психоемоційний стан після перебування під обстрілами

До психолога ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я” звернулася мешканка міста Дніпро, яку звати Інна С. з проблемою постійної перевтоми.  Ірина інвалід з дитинства, наразі внутрішньо переміщена особа із міста Куп’янськ. 

Особливістю цього випадку стало те, що через пережитий стрес під час військових дій пані Інна не могла концентруватися та була неуважна в побуті, жалілася на погіршення пам’яті та на підвищену дратівливість. 

Психолог ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я”  за допомогою спеціальних технік заспокоїв її та надав наступні  рекомендації: 

  • сон не менше 8 годин на добу
  • обмежити інформаційний шум (відмовитись від постійного оновлення стрічки новин, читайте їх за графіком, наприклад, по 15 хвилин вранці, в обід та ввечері, довіряти тільки перевіреним джерелам інформації)
  • збалансоване харчування
  • регулярні фізичні навантаження 
  • прогулянки на свіжому повітрі, провітрювання приміщення.

Важливим є встановлення пріоритетів, а саме визначення найважливіших 3-5 задач на день, виконавши їх ви можете відпочивати та не перевантажувати організм.

Також дуже важливими є доброзичливі взаємини з людьми, які є поруч: сім’я, робочий колектив, волонтерська спільнота чи військові побратими, зберігайте зв’язок, регулярно дзвоніть або пишіть своїм близьким. Фізичний контакт, обійми з близькими, позитивно впливають на самопочуття, бо під час обіймів в організмі людини виділяється так званий «гормон довіри» (окситоцин) — він в тілі зміцнює відчуття безпеки, захищеності й довіри до оточуючих.

Оптимізм та почуття гумору: жартувати більше, бо  гумор завжди підтримує, навіть за жорстких життєвих обставин, не призначайте дат кінця війни, згадайте, що є для вас дорогим та важливим, пригадайте, у чому сенс вашого життя, будуйте плани на майбутнє.

Загалом, відштовхуючись від вище наведених порад, потрібно переглянути свій розпорядок дня, розподілити час для роботи, відпочинку, фізичного навантаження та для розумового навантаження так, щоб було зручно особисто вам, саме так ви зможете досягти гармонії внутрішнього стану. 

Завдяки цьому пані Інна почала виконувати рекомендації психолога ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я”  та за 2 тижня перевтома зникла.

Проєкт впроваджується  ГО “Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я»  у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). 

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями