Як художниця й педагогиня із Сєвєродонецька завдяки «Аурі міста» відновила творчість

Художниця й педагогиня із Сєвєродонецька Юлія Боярчук, евакуюючись, забрала з собою з рідного міста найцінніше: талант художниці, викладацький досвід, патріотизм та почуття гумору. Разом з Юлією ...

Додано:
Viktoria_T

1
Як художниця й педагогиня із Сєвєродонецька завдяки «Аурі міста» відновила творчість

Художниця й педагогиня із Сєвєродонецька Юлія Боярчук, евакуюючись, забрала з собою з рідного міста найцінніше: талант художниці, викладацький досвід, патріотизм та почуття гумору. 

Разом з Юлією виїхав чоловік, АТОвець і волонтер. 

Вона зізнається, що певний час, залишивши рідне місто, взагалі не могла творити. А на улюбленій викладацькій роботі, де особливо цінною й надихаючою є жива взаємодія з учнями, доводилось працювати лише онлайн. 

Артрезиденція «Аура міста» це змінила.

 

 20221014_121142

«Завдяки «Аурі…» я знов почала займатись творчістю, на одному диханні зробила багато різноманітних творів, – каже Юлія. – Нарешті мала змогу викладати вживу, а не онлайн. Вперше побувала на Закарпатті, познайомилась с цікавими людьми, з талановитими колегами». 

Якщо ж представляти Юлію, як професіонала, лише сухими фактами, варто зазначити наступне. 

Мисткиня закінчила Сєвєродонецьку художню школу, Луганський коледж культури і мистецтв (спеціальність «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво»), Харківську державну академію дизайну і мистецтв (спеціальність «Дизайн»). 

Працює у техніках олійного живопису, акварельного живопису, графічних техніках, холодного батіку, художнього розпису по тканинах, вишитої ікони та іконопису. 

Кілька років працювала художницею-дизайнеркою в рекламній агенції «А-Плюс». 

Є старшою викладачкою мистецьких дисциплін у дитячій художній школі міста Сєвєродонецька, має вищу категорію. 

Список усіх виставок, у яких Юлія активно бере участь з 2000 року, надто великий. Отже, виокремимо наступні: 

2009 рік – Міжнародна виставка молодих художників (галерея «Aksanat Resim Galerisi»,. Стамбул, Туреччина); 

2010 рік – Всеукраїнська виставка виробів і художніх творів (Український дім, м. Київ); 

2019 рік – представниця України на 58-й міжнародній виставці мистецтв La biennale di venezia «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні» (місто Венеція, Італія). 

У 2021 році взяла участь у проєкті «Місто героїв» Донецької обласної державної адміністрації. 

З 2013 по 2022 рік брала участь у цілій низці виставок Національної спілки художників України у  містах Київ, Харків, Сєвєродонецьк, Чернівці, Одеса, Маріуполь.

Провела понад 20 майстер-класів в  Сєвєродонецькій галереї мистецтв. 

Роботи Юлії Боярчук є в КЗ «Міський музей» міста Рубіжне Луганської області, галереї «АВЕК» міста Харкова, КУ «Запорізький обласний художній музей», Свято-Христо-Різдвяному кафедральному соборі та Каплиці Святого Андрія в місті Сєвєродонецьку Луганської області, а також у приватних колекціях України, Польщі, США, Канади, Індії, Туреччини. 

А щодо її особистої колекції мистецьких досягнень – Юлія має понад сто грамот, дипломів та нагород. 

Зокрема, у 2021 році у Великій Британії вона посіла ІІІ місце на Міжнародному конкурсі GOLDEN TIME TALENT в номінації “Текстиль”. 

У 2021 році взяла участь у першому в Україні Міжнародному пленері «INSHE ART Україна», з встановленням і реєстрацією у Всесвітньому Реєстрі Рекордів (Інтернаціональний диплом, Велика Британія).

***

Артрезиденція «Аура міста» Арттерапевтична програма «Евакуйовані» реалізується громадською організацією  «Центр спільного розвитку «Дієва громада» за підтримки проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Як і навіщо молоді впливати на справи громади: поради та інструменти експертів проєкту «Активна молодь – сильна громада»

Під’їзд, якого не стало. Як у Запоріжжі відновлюється будинок на Соборному

Як чернігівська броварня відновлює виробництво — історія з циклу Суспільного «ТутРемБуд»

Про садівництво під постійними обстрілами — історія з циклу Суспільного «ТутРемБуд»

Представлено результати проєкту «Розробка рекомендацій щодо формування ефективних місцевих політик через вимірювання згуртованості громад»

“Ветерани справляться з будь-якими завданнями. Наш досвід і є нашою перевагою”, – ветеранка Світлана Келип