Як громадам досягати порозуміння в процесі впровадження реформ

Під час введення нових правил, зміни усталених практики функціювання різного роду систем, новатор наражається на спротив тих, кого ці нововведення стосуються. Так і з реформою децентралізації.Не лише ...

1568181288_unnamed-file-810x480
Як громадам досягати порозуміння в процесі впровадження реформ

Під час введення нових правил, зміни усталених практики функціювання різного роду систем, новатор наражається на спротив тих, кого ці нововведення стосуються. Так і з реформою децентралізації.

Не лише зміна територіальних масштабів, а й впровадження нових адміністративних підходів до керівництва, управління такими важливими сферами як освіта, культура, тощо провокують виникнення різних внутрішніх непорозумінь між жителями громади. Як уникати гострих кутів та досягати поставлених результатів за принципом “win-win” розповідали експерти Центру громадської адвокатури під час онлайн-обговорення, яке проходило 17 серпня цього року.

Під час заходу експерти розповіли про результати та практичні напрацювання за підсумками проекту, що реалізовувався у 2019-2020 роках за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Цей проект втілювався у двох цільових об’єднаних територіальних громадах Львівщини і в кожній з них відпрацьовувався свій алгоритм вирішення чи попередження різного роду протиріч всередині громади.

Тетяна Яцків, голова Центру громадської адвокатури, який є учасником Мережі ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії, розповіла про ідею та підходи в реалізації проекту.

Експерт проекту Ярослав Хауляк розповів про типові види та приклади протиріч та конфліктів, що можуть чи вже виникають в громадах з різного роду питань. Зокрема, експерт відзначив, що на Львівщині найчастіше це питання врахування інтересів населених пунктів у бюджеті громади, а також організація та надання муніципальних послуг.

Керівник проекту Богдан Зелений представив на розгляд два механізми налагодження порозуміння в громадах, які були апробовані в межах проекту. Це, в першу чергу розроблення, плану модернізації освітньої галузі однієї із цільових громад задля уникнення конфліктів, пов’язаних із оптимізацією освітньої мережі в громаді. І друге, це практика розробки і використання карти реформ громади як інструменту узгодження інтересів та потреб різних населених пунктів між собою та стратегічними цілями розвитку громади.

В обох випадках важливим є використання інструментів місцевої демократії, тобто проведення обговорень, зборів, врахування думок різних зацікавлених сторін та їх узгодження. Власне ціллю діяльності не були план чи карта реформ, а сама діяльність в межах проекту, яка допомагала кожному почути один одного. Ці механізми, алгоритм діяльності носять прикладний характер, адже можуть застосовуватися й іншими громадами в процесі впровадження змін та нововведень у будь-якій сфері їх життєдіяльності.

Захід відбувся у межах проекту «Побудова діалогів та застосування інструментів місцевої демократії для запобігання та сприяння вирішенню конфліктів в ОТГ в процесі впровадження реформ» громадської організації «Центр громадської адвокатури», що реалізовується за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу