Взаємодія самоорганізованої громади та соціальних партнерів

Досвід роботи органів самоорганізації населення (будинкових, вуличних, квартальних комітетів) та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) доводить, що майбутнє, яке включає в себе ...

осбб
Взаємодія самоорганізованої громади та соціальних партнерів

Досвід роботи органів самоорганізації населення (будинкових, вуличних, квартальних комітетів) та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) доводить, що майбутнє, яке включає в себе системний розвиток міст, сіл і селищ – саме в таких формах активності. Коли будинком, вулицею, кварталом опікуються безпосередньо ті, хто на них проживають, тоді й результатом всі задоволені.

Проте, розвиток представницьких органів громади неможливий без тісної взаємодії із соціальними партнерами, які надають додаткові можливості та необхідну підтримку у виконанні основних функцій та завдань самоорганізованої громади.

Для висвітлення форм такої взаємодії та співпраці протягом грудня 2014 р. – січня 2015 р.у районних центрах Волинської області відбувались тематичні зустрічі, які мали на меті окреслити можливості співпраці соціальних партнерів, будинкових, вуличних, квартальних комітетів та ОСББ.

Тематика перших зустрічей – «Налагодження взаємодії ОСН, ОСББ дільничних інспекторів задля забезпечення безпеки громадян». Зустрічі у м. Ковель, Нововолинськ, Володимир-Волинський та Рожище.

Враховуючи стан справ в Україні та матеріальне становище значної частини населення, все частіше нам доводиться чути про збільшення рівня напруги у громадах. Саме тому, в рамках діяльності, голови ОСН та ОСББ мають проводити профілактичну роботу з мешканцями щодо недопущення правопорушень та забезпечення безпеки громадян. Під час зустрічей було окреслено ряд питань, за якими має відбуватись взаємодія. Це і допомога в інформуванні про тих людей, які є новими у будинку, вулиці чи кварталі, питання благоустрою, інформування про порушення прав дітей, співпраця з районними відділами у справах молоді. Голови комітетів та об’єднань мали можливість поставити питання, розповісти про свої проблеми і труднощі, які у них виникають у взаємодії із населенням.

Тематика наступних зустрічей, що відбувались 15 та 16 січня у м. Володимир-Волинському, Нововолинську та Ковелі – «Можливості взаємодії вуличних, квартальних комітетів та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків із службою зайнятості».

Представники районних центрів зайнятості для керівників і членів комітетів та об’єднань, що створені та діють у відповідних містах, презентували напрями своєї роботи та можливості взаємодії як із юридичною особою, яка діє в межах певної території, так із представницьким органом, що покликаний сприяти вирішенню питань локального значення та розвивати територію, на якій функціонує.

У найближчому часі планується провести наступні зустрічі, які нададуть додаткові можливості для здійснення ефективної діяльності самоорганізованих представників громади.

Довідково: Зустрічі організовуються в межах проекту «Новий якісний рівень діяльності ОСН у містах Волинської області», що реалізується Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» та Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення.

Джерело : Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями