Виклики та шляхи зеленого відновлення Вознесенської громади
Саме таке громадське обговорення започатковано 9 лютого 2023 р. на черговому засіданні робочої групи з відновлення територіальної громади.Місцевим посадовцям презентовано результати громадської ...
Додано:
frgn
Саме таке громадське обговорення започатковано 9 лютого 2023 р. на черговому засіданні робочої групи з відновлення територіальної громади.
Місцевим посадовцям презентовано результати громадської експертизи «Стратегії сталого розвитку територіальної громади міста Вознесенська на 2019 -2026 роки» у форматі стратегічної екологічної оцінки (далі СЕО).
Вознесенський міській голова Євген Величко так прокоментував подію:
«Продовжуємо працювати над Планом відновлення громади та ЕКО-модернізацією Стратегії сталого розвитку громади Вознесенська.
З метою детального вивчення ЕКО-викликів та напрацювання шляхів зеленого відновлення нашої громади експертами Фонду развитку м. Миколаєва проведено громадську експертизу Стратегії Вознесенська.
Представникам громади, фахівцям виконавчих органів Вознесенської міської ради та комунальних підприємств громади експертка Фонду Тетяна Золотухіна презентувала перші її результати.
Протягом 10-ти днів робочою групою документ буде запропоновано для обговорення у мікрорайонах та селах громади.
Дане дослідження стане основою для ЕКО-модернізації Стратегії та подальшої роботи над зеленою складовою Плану відновлення.
Запрошуємо жителів до зеленого відновлення Вознесенської громади!».
Експертка Фонду, Тетяна Золотухіна так узагальнила результати аналізу діючої Стратегії сталого розвитку та фокус-групи/глибинних інтерв’ю, які раніше було проведено з місцевими посадовцями та еко-експертами.
«Учасники фокус-групи визнали, що найдавнішими та найбільш значущими еко-проблемами у Вознесенській ТГ є
По-перше, водовідведення. Системи побудовані у 60-х роках минулого сторіччя. Лише 37 % мешканців користуються централізованою каналізацією. Приватний сектор має вигрібні ями, з яких у приватному порядку приватними фірмами вивозиться нечистоти.
По-друге, водопостачання. Великим еко-ризиком є зниження рівня р. Південий буг, малих річок та забруднення грунтових поверхневих вод. Пропускна потужність водопостачання у 3 рази більше ніж система водовідведення.
По третє, вади системи погодження з ТПВ та полігону. Є добрі ініціативи зі створення системи роздільного збору ТПВ, зокрема компостування органіки у домогосподарствах.
Загалом, ми рекомендуємо доповнити Стратегію ВМТГ Стратегічною цілю №4. Збереження навколишнього природного середовища та стале використання природних ресурсів, посилення можливостей розвитку територій громади.
Згадана ціль 4 може містить наступні операційні цілі та завдання:
4.1. Ресурсоефективне та економічно вигідне поводження з відходами;
4.2. Підвищення еко-культури та рівня ЕКО-свідомості мешканців громади;
4.3. Поліпшення управління енергетичними ресурсами та розвиток альтернативної енергетики;
4.4. Безпечне водопостачання та водовідведення;
4.5. Поліпшення екологічного стану ріки Південний буг, малих річок та інших водойм території громади».
Презентація громадської експертизи Стратегії у форматі СЕО https://drive.google.com/file/d/13aLZQymh5Xjk4BOCEGGcKlc0CGCaQItb/view?usp=share_link.
Нагадуємо, що методику громадської експертизи у форматі СЕО презентували на черговому засіданні робочої групи з питань відновлення Вознесенської ТГ у листопаді 2022 р. Реліз засідання на http://frgn.mk.ua/?p=13419.
Протягом лютого – березня на базі органів саморганізації мікрорайонів м. Вознесенська та сіл територіальної громади відбудеться серія круглих столів, на яких еко-активісти мають можливість взяти участь в еко-модернізації Стратегії ТГ.
Запрошуємо місцевих еко-активістів до співпраці!
Анонс круглих столів буде незабаром.
Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Обговорення є заходом проекту «Зелене відновлення Вознесенської міської громади», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки та в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.
Партнери проєкту: Вознесенська міська рада та БФ «Фонд громади Вознесенська».