Виклики та шляхи до доброї освіти у оновленій Березанській ОТГ

Обговорили у селищній раді 26 представників місцевого самоврядування, громадськості та освітян з центру та периферії на круглому столі, що відбувся 24 вересня за першими результатами громадського ...

Додано:
frgn

6553-1024x768
Виклики та шляхи до доброї освіти у оновленій Березанській ОТГ

Обговорили у селищній раді 26 представників місцевого самоврядування, громадськості та освітян з центру та периферії на круглому столі, що відбувся 24 вересня за першими результатами громадського аудиту координатора коаліції #ГромадськаПрефектура.

Відкриваючі захід, селищний голова Валерій Хоміцький привітав старт обговорень та побажав знайти порозуміння щодо шляхів до доброї освіти у оновленій громаді. Також голова зазначив, що має ще питання до висновків аудиту:

«Ми будемо шукати потрібні ресурси для збереження та зміцнення освітньої мережі у всіх 4 – х округів ОТГ та 5-ти- сільрадах, що приєднуються. І тому нагальними завданнями команди проекту є саме професійний аналіз викликів та напрацювання дієвих кроків по їх доланню в інтересах усіх дітей Березашини».

Методистка коаліції та експертка ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Тетяна Золотухіна презентувала учасникам експертного обговорення висновки громадського аудиту стану освіти Березанської ОТГ та Дмитрівській, Краснянській, Краснопільській, Ташинській, Щасливівській сільрадах.

«З одного боку, обмежувальні заходи, пов’язані з COVID-19 зменшили власні надходження до бюджету ОТГ та можливості капітальних видатків на утримання та розвиток освітньої мереж. За підсумками 1-го півріччя до спеціального фонду надійшло тільки 92,6% ПДФО, 85 % акцизу, 59,9% єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників, 74% єдиного податку, та інше.

Станом на вересень 2020 року, 72,6% бюджету ОТГ витрачається на освіту, що вже зараз має виклик розвитку громади. І якщо зараз ¾ бюджету направляється на фінансування освіти, то в майбутньому приєднання ще 5-ти сільрад зі своєю освітньою мережею може поставити під загрозу взагалі розвиток громади.

З іншого боку, поки що достатньо державних ресурсів на забезпечення фінансування захищених статей витрат, що направляються на фінансування освіти. Але, індекс фінансової спроможності шкільної освітньої мережі ОТГ в 2020р знаходиться на межі зеленої та помаранчевої зон та має падіння у порівнянні з попереднім періодом.

До того ж, приєднання сільрад разом зі збереженням статус-кво може понизити індекс до червоної зони. Тобто громаді потрібно буде шукати додаткові власні джерела дофінансування освітньої галузі.

В подальшій реалізації проекту планується проведення серії подібних заходів у 4-х старостинських округах та 5-ти сільрадах, що відбудуться протягом вересня – жовтня 2020 р.»

Керівниця відділу освіти Березанської ОТО Анастасія Смоляк підкреслила нагальність проекту, запевнила у зацікавленості виконкому у його успішній реалізації та пообіцяла надати всю необхідну для громадського аудиту публічну інформацію.

Прес — служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Круглий стіл є заходом проекту «Добра освіта у гармонійних громадах Березанщини», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки МФ «Відродження» та при партнерстві з ГО «ЕКО. Березань», Березанською районною радою та виконкомами Березанської, Коблівської ОТГ та Миколаївським місцевим центром ПВПД в рамках діяльності Мережі із розвитку місцевої демократії та коаліції #ГромадськаПрефектура.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

30 українських громад створять комунікаційні стратегії

Понад 200 учнів з двох областей взяли участь у ярмарку підприємництва Junior EXPO-2024 в Хмельницькому

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ