«Виклики та можливості для виробників молока»: відбувся семінар у Голобській громаді

Волинський Інститут Права продовжує роботу з Голобською громадою в межах підтримки реалізації Стратегії розвитку громади. 13 жовтня 2017 року в стінах селищної ради був проведений черговий семінар. ...

13,10,17 Голоби молоко (11)
«Виклики та можливості для виробників молока»: відбувся семінар у Голобській громаді

Волинський Інститут Права продовжує роботу з Голобською громадою в межах підтримки реалізації Стратегії розвитку громади. 13 жовтня 2017 року в стінах селищної ради був проведений черговий семінар. Говорили про сире молоко: його збір, від чого залежить якість продукту та як налагодити системну співпрацю із тими підприємствами, які це молоко приймають.

Спікером на заході був Юрій Бакун. Запрошений – експерт з багаторічним стажем з Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України.

На прикладах німецьких та польських ферм, які свого часу персонально відвідав, Юрій виділив основні моменти, які мають вплив на якість молока, а саме: оснащення корівників, необхідність відповідного освітлення, нюанси догляду за тваринами та власне збір сирого молока.

Експерт також звернув увагу на можливості нашого регіону. «Волинь – регіон з великими угіддями та пасовищами для худоби… Можна і  варто це використовувати у вашому господарстві» – наголосив пан Юрій. Тому крім практичних порад розведення великої рогатої худоби, ще селян закликали розвивати власну справу. Їм в допомогу були презентовані програми підтримки для фермерів, які плануються на наступний рік та програму конкретних кроків для бажаючих розвивати власне господарство.

В ході розмови учасники семінару ділилися досвідом, проблемами та колегіально обговорили питання, що виникали. Також згадали про поїздку влітку на один з кооперативів у Тернопільській області. Виконуючий обов’язки старости с. Попович, пан Віталій Мартинець, висловив свої позитивні враження про діяльність молочного кооперативу на Тернопільщині та наголосив на потребу створення кооперативу в ОТГ. Віталій зауважив, що у даному напрямі вже є певні напрацювання, зокрема він особисто доносить до громади переваги створення кооперативів і має активістів, які займаються сільським господарством, є зацікавлені у створенні кооперативу і працюють над цим.

Захід відбувся в межах реалізації проекту «Сприяння реалізації Стратегії розвитку Голобської громади із використанням інструментів громадської участі», що реалізується Волинським Інститутом Права за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

13,10,17 Голоби молоко (24)13,10,17 Голоби молоко (12)13,10,17 Голоби молоко (2)13,10,17 Голоби молоко (23)13,10,17 Голоби молоко (11)

 

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку