Вийшов курс про історію українського громадянського суспільства

Курс про суспільно-політичні події та процеси на шляху становлення українського громадянського суспільства від початку незалежності України вийшов на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! Він є ...

Додано:
Iryna_D

GATE_AR_10178 (1)
Вийшов курс про історію українського громадянського суспільства

Курс про суспільно-політичні події та процеси на шляху становлення українського громадянського суспільства від початку незалежності України вийшов на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! Він є безкоштовним та доступним онлайн для всіх охочих. Курс підготував Фонд Східна Європа у співпраці з Українським інститутом коштом Європейського Союзу.

«Українці демонструють неймовірну стійкість, самоорганізованість і відданість своїй країні. Здатність протистояти зовнішньому ворогу та досягати справедливості й визнання поваги до свого вибору всередині держави, зокрема, протягом новітньої історії України, – вражає. Тож ми раді підтримати розробку такого курсу, щоб українці знали більше про власну історію протестних рухів та опору та пишалися своєю країною», – коментує Юлія Якобі, координаторка сектору громадянського суспільства Представництва ЄС в Україні.

У курсі йдеться про природу українських революцій, феномен масового опору, цінності, що спонукають діяти. Слухачі дізнаються про Помаранчеву революцію, становлення й розвиток незалежних українських медіа, причини й передумови Революції гідності, політичне та громадське життя кримських татар в Україні, про російські злочини на території Криму, історію українських громадянських рухів і спільнот на Сході України, силу і вплив об’єднання суспільства у кризових ситуаціях.

Курс складається із 12-ти наочних лекцій та вже доступний за посиланням.

«Українське суспільство є стійким, рішучим, здатним до ефективного опору в рази більшому супротивнику. І це – не випадковість. Маємо досліджувати цінності, як відстоюють українці в тилу і на полі бою. Знати історію та людей, які її творять, розуміти контекст, долати пропагандистські наративи – зараз як ніколи важливо для виживання нації та побудови ще сильнішого громадянського суспільства», – зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Автори та ведучі курсу – українські інтелектуали, правозахисники, філософи, науковці, журналісти та громадські  активісти. Серед них – Олександра Матвійчук, Вахтанґ Кебуладзе, Ольга Онух, Севгіль Мусаєва, Євген Глібовицький, Емілі Ченнел-Джастіс, Емма Матео, Ігор Козловський, Алім Алієв, Катерина Зарембо, Тарас Лютий, Тетяна Терен, Ілона Довгань, Тимофій Брік.

Незабаром курс вийде також англійською мовою на Coursera.

 

Онлайн-курс підготовлений у межах проєкту «Фенікс», що впроваджується Фондом Східна Європа коштом Європейського Союзу. Курс розроблений у партнерстві з Українським інститутом. 


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу

Як забезпечити перехід на безпечне програмне забезпечення, що посилить кіберстійкість України?

Понад пів тисячі молодих людей дослідили роль Молодіжної ради