Вуличний театр «Про що думають чоловіки» у Харкові

15 травня 2018 року у сквері на майдані Свободи в Харкові відбувся вуличний театр «Про що думають чоловіки», приурочений до Міжнародного дня сім’ї.Чоловіки, ставши на «перехресті» між Держпромом та ...

Додано:
kobzar

DSC05839
Вуличний театр «Про що думають чоловіки» у Харкові

15 травня 2018 року у сквері на майдані Свободи в Харкові відбувся вуличний театр «Про що думають чоловіки», приурочений до Міжнародного дня сім’ї.

Чоловіки, ставши на «перехресті» між Держпромом та двома будівлями Харківського національного університету ім. Каразіна, у формі своєрідного флешмобу продемонстрували ставлення відповідальних мужчин до своїх родин, жінок і дітей.

Нерухомі фігури символізували собою людей, які опинилися в обстановці насильства або стали його свідками. Коли до застиглих учасників вуличного театру підходили перехожі та зверталися до них із запитаннями, «скульптури» немовби «оживали» й своїм рухом демонстрували «вихід» із ситуації насильства.

Одночасно вони діставали міні-плакати з гаслами та слоганами, що народилися під час інформаційної кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють!»: «Якщо любить – НЕ б’є!», «Я – мужчина, и потому против домашнего насилия!», «В сім’ї насильству немає місця», «Хай в сім’ях панує порозуміння!», «Я родных своих люблю, обожаю и ценю», «Сила мужчины – в заботе о близких!», «Сильні чоловіки – проти насильства в сім’ї!», «Мужчина – союзник женщины», «Сім’я = любов. Насильство = війна» тощо.

Також під час акції роздавалися буклети інформаційної кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють!», в яких чоловіків, що хочуть жити в світі без насильства та прагнуть, щоб в їх сім’ях не було насильства, закликають долучитися до активних дій щодо запобігання домашньому насильству.

Вуличний театр «Про що думають чоловіки» зібрав у центрі Харкова представників Громадської ради при Харківській облдержадміністрації, Головного територіального управління юстиції, реабілітаційного центру «Шанс» (Харків), Харківської правозахисної групи, Чугуївської правозахисної групи, Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», учасників АТО, переселенців, інших активістів.

Мета заходу – привернення уваги широкої громадськості до того, що щаслива сім’я можлива тільки в умовах відсутності домашнього насильства.

«Ми ставимо перед собою задачу шляхом широкого інформування жителів Харківщини, в першу чергу – ветеранів АТО, переселенців, правоохоронців, громадських активістів – донести інформацію про новий Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», ненасильницьку та союзницьку моделі поведінки в сім’ях; а також за допомогою авторитетних чоловіків сприяти популяризації таких моделей поведінки», – зауважив організатор акції, правозахисник Юрій Чумак.

Довідково:

Вуличний театр відбувався в рамках інформаційної кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють» громадської ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства» https://www.facebook.com/UkrainianMenAgainstDomesticViolence/.

Ініціативу підтримали Громадська рада при Харківській облдержадміністрації, Харківський обласний Центр допомоги учасникам АТО, управління патрульної поліції в Харківській області.

Міжнародний день сім’ї (International Day of Families) заснований Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році та відзначається щорічно 15 травня, Встановлення цього дня покликане звернути увагу жителів різних країн на численні проблеми сім’ї. Адже, коли зневажаються основні права людини в одній сім’ї – єдність всієї людської сім’ї перебуває під загрозою.

Фото Андрія Чумака


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків