Встановлено огородження навколо двох єврейських кладовищ у Чернівецькій області

Одразу у двох селах Чернівеччини, у Банилові-Підгірному (рис. 1) та Клішківцях (рис. 2), завершено будівництво нових захисних огорож на місцевих єврейських кладовищах. Впродовж кількох місяців ...

Додано:
Andrii Koshelnyk

Кладовище в Клішківцях
Встановлено огородження навколо двох єврейських кладовищ у Чернівецькій області

Одразу у двох селах Чернівеччини, у Банилові-Підгірному (рис. 1) та Клішківцях (рис. 2), завершено будівництво нових захисних огорож на місцевих єврейських кладовищах. Впродовж кількох місяців клопітким процесом з детального вивчення, збору даних, оцінки стану збереження некрополів та їх огородженням займалася організація ESJF (Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ). Польові дослідження кладовищ розпочалися тут ще у вересні і проводилися групою спеціалістів з використанням сучасних технологій та інструментів.

Слід згадати, що команда фахівців ESJF вперше відвідала ці об’єкти ще у 2019 році, в рамках, фінансованого Європейською Комісією, проекту «Захист єврейських кладовищ Європи». Кладовища виглядали занедбано. Густі чагарники та дерева поступово руйнували вцілілі надгробки. Але цьогоріч усі роботи пов’язані з очищенням кладовища та будівництвом огородження були завершені. І, завдяки грошовій допомозі Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, ці важливі місця локальної культури і пам’яті знову є безпечними та відкритими для відвідувачів.

Взагалі комплекс захисних робіт ESJF включає не лише огородження чи ретельне прибирання кладовищ, а й подальший контроль за їхнім станом. Образно кажучи місія організації полягає в тому, щоб повернути єврейське кладовище з забуття і не допустити його повторного занепаду. У співпраці з місцевою владою, ESJF допомагає громадам в Україні врятувати, відновити і зберегти цю невід’ємну і важливу частину їхньої історичної спадщини.

Підбиваючи підсумки роботи ESJF, слід сказати, що 135 єврейських некрополів в Україні було огороджено завдяки зусиллям цієї організації. З них 24 об’єкти вдалося захистити в складному 2020 році. В планах ESJF на наступний 2021 рік містяться амбітні цілі реалізувати проекти з огородження на 20 інших кладовищах в Україні.

Кладовище в Банилові Кладовище в Клішківцях

Про організацію:

Міжнародний некомерційний фонд «ESJF» (Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ), було засновано в 2015 році у Федеративній Республіці Німеччина з метою захисту єврейських кладовищ в Центральній та Східній Європі. Станом на 2020 рік, завдяки багаторічній фінансовій підтримці з боку німецького уряду, ESJF вдалося встановити точні виміри та межі, а також огородити понад 170 єврейських кладовищ у семи країнах Європи.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне

Молодіжна політика: пріоритети та цільові програми на Харківщині

Skills4Recovery та JA Ukraine провели завершальний ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Львові

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування