У Києві відбувся Всеукраїнський містобудівний форум

4 серпня відбувся Всеукраїнський містобудівний форум, на якому піднімали теми розвитку ОТГ та громад.Сучасний процес децентралізації в Україні триває. 1020 об’єднаних територіальних громад по всій ...

Додано:
kznanna

тренінги навчання команда
У Києві відбувся Всеукраїнський містобудівний форум

4 серпня відбувся Всеукраїнський містобудівний форум, на якому піднімали теми розвитку ОТГ та громад.

Сучасний процес децентралізації в Україні триває. 1020 об’єднаних територіальних громад по всій території України мають свої специфіки розташування, унікальність природних та людських ресурсів!

Стратегіям розвитку та взаємодії професійних спільнот в регіонах був присвячений Всеукраїнський Містобудівний Форум, адже Украіна – це не тільки Киів, Дніпро, Харків, Одеса. Це тисячі міст та містечок, сіл, селищ, де громади мають великий, чи краще, величезний потенціал розвитку.

Організатори Форуму – Всеукраїнське агенство розвитку громад та територій дуже ретельно підійшли до підбору спікерів, тож експертна панельна дискусія вийшла цікавою та корисною. Чудовий початок задав Іван Шпилевський (ДП Украінський державно -дослідний інститут проектування міст «ДНІПРОМІСТО»). Він наголосив на проблемі кадрів в ОТГ, та запропонував підвищувати рівень знань для майбутніх спеціалістів ОТГ за допомогою ґрунтовних курсів в українських профільних ЗВО.

Ольга Букревська, що представляла консорціум «Всеукраїнська агенція розвитку громад та територій» підняла проблеми готовності чи, скоріше неготовності ОТГ приймати інвесторів, в тому числі й іноземних через супутні проблеми з документацією та застарілими мапами територій, які готовий вирішити консорціум.

Тему інвестування ОТГ для розбудови інфраструктури, продовжила співвласниця THE OWNERS GROUP, Соціальний консалтинг «ПАРАГРАФ» Тетяна Гончаренко. У доповіді, були розставлені акценти на розмаїтті можливостей залучення ресурсів в території громад: співпраця з місцевим бізнесом, великими соціально відповідальними компаніями, Краудфандинг та, звісно, ГРАНТИ та субвенції.

Докладно про пріоритети міжнародних донорів, що фінансують розвиток українських територій та корисні поради, як вже можна почати співпрацю.

Наступний спікер, Констянтин Прядко (ТОВ «Навігаційний геодезичний центр» наглядно пояснив як працюють сучасні технології збору просторових даних, зокрема в ОТГ.

Артем Самородов, директор департаменту правового забезпечення консорціуму «Всеукраїнська агенція розвитку громад та територій» у своїй доповіді наголосив на важливості оцифрування для ефективного управління та дав рекомендацію, щодо власності земель громад в нових умовах ринку земель.

СК «Параграф» висловлює подяку організаторам Форуму, яким вдалося на гідному рівні з’єднати представників громад та експертів для співпраці до розбудови українських територій. Експерти вже у бойовій готовності, справа за громадами.

Запрошуємо до співпраці тут.
[email protected]


 

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку