Впровадження механізмів медіації в процесуальне законодавство України

25 квітня 2017 року, Асоціація правників України (АПУ) спільно з проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» провели зустріч фокус-групи щодо впровадження механізмів ...

Додано:
uba

4964
Впровадження механізмів медіації в процесуальне законодавство України

25 квітня 2017 року, Асоціація правників України (АПУ) спільно з проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» провели зустріч фокус-групи щодо впровадження механізмів медіації у процесуальне законодавство України.

Відкрив роботу заходу Андрій Кавакін, керівник проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

Зі вступним словом виступила Ханне Юнкер, голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи. Вона перелічила переваги медіації та вказала на те, що «наразі дуже вдалий час для початку дискусії щодо впровадження в життя інституту медіації в Україні».

Водночас, Марина Старовойтова, заступник голови правління ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», висловила переконання, що застосування медіації та досудове вирішення спорів шляхом переговорів може розвантажити суди.

Інна Ліньова, менеджер проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні», вказала, що Харків був обраний для першого обговорення не даремно, адже це місто «лідирує у впровадженні медіації в практичну діяльність».

Аліна Сергєєва, адвокат, медіатор, співзасновник «Центру права та посередництва», представила думки щодо медіації v. інституту врегулювання спору за участі судді в контексті судової реформи в Україні. Тетяна Цувіна, к.ю.н., асистент кафедри цивільного процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, представила проект Цивільного процесуального кодексу України і впровадження механізмів медіації.

Критичний погляд на шляхи врегулювання публічно-правового спору за проектом Кодексу адміністративного судочинства України представив Олександр Сидєльніков, аспірант кафедри адміністративного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Георгій Папуашвілі, професор права Державного університету Іллі (Тбілісі, Грузія), розповів про впровадження механізмів медіації в Грузії, а саме про основні виклики та історії успіху.

ФОТОЗВІТ


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку