Впливати на розвиток громадських просторів

У Дружківській громаді завершився річний проєкт «Від участі до дії», координатором якого була команда громадської організації «Нова Дружківка». За цей період було проведено багато роботи: навчальні ...

Додано:
NewDruzhkivka

208671538_4265027616892578_8287792359132347281_n-1
Впливати на розвиток громадських просторів

У Дружківській громаді завершився річний проєкт «Від участі до дії», координатором якого була команда громадської організації «Нова Дружківка». За цей період було проведено багато роботи: навчальні сесії для активних мешканців та фахівців міської ради, оцінка думки дружківчан щодо якості громадських просторів міста, створення 2-х локальних просторів на прибудинковій території ОСББ, проведення змагань з плоггінгу та міського пікніку у сквері «Дитячому». Але найголовніше досягнення – розробка та прийняття важливих документів, які у майбутньому дозволять мешканцям та мешканкам впливати на розвиток громадських просторів Дружківки. Це Положення про громадський простір в Дружківській міській територіальній громаді та участь жителів громади в його плануванні та Посібник з благоустрою громадських просторів населених пунктів Дружківської МТГ.

208671538_4265027616892578_8287792359132347281_n-1

«Проєкт «Від участі до дії» унікальний. Ми змогли об’єднати зусилля мешканців і мешканок двох ОСББ міста для створення невеликих просторів біля їхніх багатоповерхівок, провести дослідження якості громадських просторів Дружківки, організувати низку навчань для активних людей, студентів та фахівців органів місцевого самоврядування. А також – розробити та імплементувати два документи, які у майбутньому допоможуть мешканцям громади впливати на створення якісних, інклюзивних та комфортних громадських просторів. Досягти таких результатів ми змогли завдяки підтримці міжнародних партнерів — Європейського Фонду за Демократію. Сподіваюсь, таке партнерство у розбудові демократичних підходів буде продовжено», – зазначив Сергій Пронкін, координатор проєкту.

120060119_3471673769561304_1036609417676649458_n 120895047_3515839718478042_9132328264471586152_n

IMG_2753 Безымянный

Для проведення заходів та навчань в межах проєкту були залучені експерти з різних міст України. Завдяки цьому дружківчани познайомилися з кращими практиками залучення мешканців до створення якісних громадських просторів.

«Цей проєкт став відправною точкою для впровадження змін у громадських просторах міста. Але для того, щоб ці зміни відбувалися та були помітними, необхідно довго і регулярно працювати над цим. Та головним нашим досягненням у цьому проєкті, на мою думку, є те, що нам вдалося запустити процес залучення мешканців до змін у громаді», — прокоментувала Ганна Павленко, експертка проєкту.

Положення про громадський простір, яке було затверджено рішенням виконавчого комітету Дружківської міської ради у грудні 2021, було розроблено на основі типового документу, створеного експертами проєкту Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні».

«Таким чином вдалося підсилити наш проєкт. Експертки проєкту Ради Європи були тренерками одного з наших навчань. Завдяки цьому зародилося партнерство, і Дружківська громада стало першою на Донеччині, де прийнято Положення про громадський простір. Ми завжди виступаємо за синергію, яка допомагає кожній із сторін досягати результату якнайшвидше», – додав Сергій Пронкін.

photo_2021-12-30_14-26-48

«В нашій громаді з’явився ще один інноваційний інструмент участі мешканців і мешканок громади в процесі прийняття рішень. Це Положення про громадський простір в Дружківський міській територіальній громаді та участь жителів громади у його плануванні. Унікальність цього документу полягає у кількох складових. По-перше, Положення розроблялося відповідно до стандартів та рекомендацій Ради Європи про участь громадян у процесах прийняття рішень та принципів ефективного демократичного урядування. По-друге, зміст цього документу напрацьовувався у тісній співпраці влади, громадськості та експертів, які мають досвід у цій сфері. І, по-третє, перспективність відповідного Положення: ми сподіваємось, що цей документ буде системно використовуватись мешканцями та мешканками нашої громади, що дозволить зробити процес планування та запровадження змін у зовнішньому вигляді громадських просторів спільним», — зазначила Інна Курило, керуючий справами виконкому Дружківської міської ради.

«Ми бачимо, як швидко та динамічно змінюються і розвиваються наші міста, ми зіштовхуємося з новими викликами, які пов’язані зі змінами клімату, демографії, змінюються послуги та транспортна інфраструктура. Змінюються і громадські простори, які зв’язують місто в одне ціле. Але чи жителі задоволені розвитком свого міста, чи нові, оновлені громадські простори мають позитивний вплив на якість життя людей? Як врахувати інтереси багатьох зацікавлених сторін та суспільних груп, користувачів, часто суперечливих, та створювати успішні громадські простори, простори для всіх, комфортні місто та для нас та майбутніх поколінь? Відповідь проста – створюємо місто разом з мешканцями! У цьому допоможе Положення, яке нещодавно прийняла Дружківська громада, долучившись у такий спосіб до групи міст-новаторів, як Дрогобич, Чернівці, Тернопіль, Стрий, Київ, Хмельницький, які трохи раніше ухвалили відповідне Положення», — прокоментувала Наталія Чорногуб, експертка проєкту Ради Європи.

208438429_4265028516892488_3165542969607323918_n-1

Після закінчення проєкту команда «Нової Дружківки» продовжуватиме працювати над покращенням якості громадських просторів Дружківки, в тому числі із залученням представників бізнес-середовища.

Проєкт «Від участі до дії» реалізовувався громадською організацією «Нова Дружківка» за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов’язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку