Волонтерська премія Євромайдан SOS 2018

"Більше сотні волонтерів з усієї країни з’їхалися на п’яту церемонію нагородження від Євромайдан SOS" - повідомляє Центр громадянських свобод.Волонтерська премія Євромайдан SOS – щорічне свято ...

DSC00257
Волонтерська премія Євромайдан SOS 2018

“Більше сотні волонтерів з усієї країни з’їхалися на п’яту церемонію нагородження від Євромайдан SOS” – повідомляє Центр громадянських свобод.

DSC00384

Волонтерська премія Євромайдан SOS – щорічне свято волонтерів, де нагороджують за надихаючі справи. Нагороду присуджують за волонтерську роботу “звичайним людям, які роблять надзвичайні речі” в усіх галузях громадського життя.

DSC00412-2

Премію започаткували в річницю заснування Євромайдан SOS, що починаючи з  30 листопада 2013 року до березня 2014 року відкривши гарячу лінію, об’єднала понад 200 волонтерів: правозахисників, юристів, студентів, громадських активістів та простих людей.  

DSC09905

Євромайдан SOS допомагав спочатку мирним протестувальникам, що постраждали на Майдані від дій міліції в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року, а надалі: захищав «в’язнів Банкової» та інших незаконно заарештованих протестувальників; розшукував безвісті зниклих; документував порушення прав людини та в цілому став інформаційним центром для безлічі ініціатив.

DSC00458

Будь-хто міг номінувати волонтера на премію, а незалежне журі обрало з них кількох переможців. Цього року їм довелося обирати з понад 130 номінантів.

DSC00306

Більшість номінантів займаються допомогою армії або постраждалим від війни і окупації Криму. Але цього року номінували багато волонтерів, які присвятили себе захисту тварин, освіті, допомозі дітям, культурному просвітництву чи розвитку демократії.

DSC00179-2

Першою лауреаткою премії стала Ірина Довгань.

Мешканка Ясинуватої стала відомою на весь світ після випадкового фото, яке опублікував Нью-Йорк Таймс. На ньому Ірина біля “стовпа сорому” із українськими прапорцями, де її б’ють та принижують розлючені люди. 

74618

Оскільки батальйон “Восток” арештував її за те, що вона передавала їжу та речі українській армій, ця публікація без сумнівів врятувала їй життя. Після звільнення Ірина продовжила займатися волонтерською діяльністю. Протягом усіх цих років вона підтримує родини полонених військових та цивільних, які незаконно утримуються в підвалах окупованого Донбасу. Це дуже складна робота, яка до всього вимагає постійної емоційної віддачі.

Другим лауреатом став житель Слов’янська Петро Дудник, котрий врятував понад 4 тисячі осіб, а 16 тис. жителів окупованих територій Донеччини завдяки йому були вивезені на мирну територію. Він організував центр для переселенців, через який пройшло 216 осіб, 47 з яких живуть там і зараз.

27s06-dudnik1-kopiyuvaty

Ще одна особлива відзнака дісталася Полу Хатчінсону, який, будучи громадянином США, є беззаперечним патріотом України. Пол власним коштом розбудував дитячий будинок у Міжгір’ї «Малятко», опікувався притулком для тварин «Sos-animals», допомагав постраждалим від російських обстрілів мешканцям Авдіївки, служив водієм швидкої допомоги та вивозив поранених військових.

47486568_272147723497683_2293419352453545984_n

Перемогла також і волонтерка з Криму, яка була присутня у залі, тим не менше не змогла вийти публічно на сцену та забрати нагороду, оскільки вона постійно перебуває під тиском ФСБ. Її нагороджували під псевдонімом – Ірина Тремп. Ірина продовжує жити там після окупації, вона відмовилася від російського паспорту, з цієї причини в неї неодноразово виникали труднощі з працевлаштуванням. Ірина допомагає політв’язням, що утримуються у Сімферопольському СІЗО.

Детальніше за посиланням.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні