Вінницькі депутати vs. Фейсбук – пишуть, коментують, лайкають!

Соціальні мережі - це не лише майданчик, де можна подивитись фотографії котиків та написати повідомлення другу в Штати, або виступити «диванним» експертом з будь-якого питання. Сьогодні це один із ...

Додано:
cpa_result

facebook
Вінницькі депутати vs. Фейсбук – пишуть, коментують, лайкають!

Соціальні мережі – це не лише майданчик, де можна подивитись фотографії котиків та написати повідомлення другу в Штати, або виступити «диванним» експертом з будь-якого питання. Сьогодні це один із основних каналів отримання інформації про найгарячіші події та інструментів формування громадської думки. «Якщо ти не написав про це у Facebook, значить цього і не було!», – саме так більшість людей характеризують роль соцмереж в їхньому житті. Тому, якщо ви хочете, щоб про вашу діяльність знала максимальна кількість людей, адже сьогодні навіть пенсіонери мають свої акаунти, напишіть про це у Facebook!

Цю непрописну істину засвоїли і багато хто з депутатів – як Верховної Ради, так і місцевих, тому активно, або ні, «юзають» мережу, пишуть про свої досягнення та можуть отримати дуже швидкий зріз настрою суспільства та ті чи інші свої дії.

37 з 54 депутатів Вінницької міської ради мають власні сторінки у Facebook. Проте, не всі вони є активними користувачами.

Активно ведуть сторінку та інформують про свою депутатську та громадську діяльність, роботу міської ради, доволі часто роблять публікації та відповідають на коментарі 12 депутатів: Андрій Андреєв (БПП «Солідарність»), Роман Андронійчук (ПП «Вінницька Європейська стратегія»), Алла Власюк (БПП «Солідарність»), Ганна Давиденко (ВО «Батьківщина»), Вадим Кудіяров (ВО «Батьківщина»), Володимир Околіта (ПП «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Онофрійчук (БПП «Солідарність»), Василь Паненко (ВО «Свобода»), Віталій Погосян (БПП «Солідарність»), Олег Стукан (БПП «Солідарність»), Ігор Ткачук (БПП «Солідарність») та Світлана Ярова (ПП «Вінницька Європейська стратегія»).

1
Зі сторінки Романа Андронійчука у Facebook

2
Зі сторінки Ганни Давиденко у Facebook

3
Зі сторінки Ігоря Ткачука у Facebook

4
Зі сторінки Володимира Околіти у Facebook

Варто відзначити, що депутат від ВО «Свобода» Дмитро Уманець щомісяця розміщує на своїй сторінці проекти рішень прийдешніх сесій міської ради, що є надзвичайно корисним для активних мешканців, особливо враховуючи, що розділ сайту міської ради з проектами рішень досі працює недосконало.

5
Зі сторінки Дмитра Уманця у Facebook

З вищепереліченими депутатами також можна легко сконтактувати через Facebook – вони швидко відповідають на повідомлення, реагують на коментарі та загалом є активними користувачами мережі.

Частина депутатів використовує свою FB-сторінкою переважно для розміщення інформації щодо діяльності своїх партійних осередків, або ж своєї професійної діяльності, перепосту публікацій та ін. корисної, але не завжди пов’язаної з особистою депутатською діяльністю інформації.

6
Зі сторінки Людмили Ваколюк у Facebook

7
Зі сторінки Володимира Базелюка у Facebook

Деякі депутати мають свої профілі в Facebook, але є досить неактивними користувачами. Часто у них просто є зареєстрована сторінка і опублікований лише один допис, інша категорія на своїх сторінках більше діляться з користувачами фото з особистого життя.

А ось 15 депутатів Вінницької міської ради ми не знайшли серед користувачів Facebook: Бабій Петро, Бессолов Степан, Дан Олександр, Задорожнюк Павло, Зажирко Юрій, Колісник Олександр, Максименко Юрій, Мартинюк Віктор, Мацера Віктор, Парвадов Олександр, Терліковський Василь, Третяк Олександр, Чорновол Володимир, Шеншин Віктор та секретар міської ради Яблонський Павло.

Хоч і закон не зобов`язує бути користувачами соціальних мереж, але як показує практика, – це досить хороший інструмент для швидкої комунікації з виборцями, проведення опитувань та консультацій щодо різних питань, пов’язаних із депутатською діяльністю.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись:

На сайті організації

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»:

В соціальній мережі Facebook

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Вінницькій області звертайтесь до Громадської організації «Центр громадської активності “Результат», [email protected]

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». В місті Вінниця за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Центр громадської активності «Результат».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи