Відтепер пацієнти та лікарі разом вирішуватимуть проблеми медицини Кіровоградщини

Пацієнтські організації та лікарі об’єднались в дорадчу групу при департаменті охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації для забезпечення ефективної медицини на ...

Додано:
yuliyatuz

Установчі збори КДО_1
Відтепер пацієнти та лікарі разом вирішуватимуть проблеми медицини Кіровоградщини

Пацієнтські організації та лікарі об’єднались в дорадчу групу при департаменті охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації для забезпечення ефективної медицини на Кіровоградщині. Створена група стане майданчиком, де пацієнти та лікарі, відкрито та на рівних, будуть обговорювати та вирішувати будь-які проблеми в медичній сфері.

Перше засідання дорадчої групи, що відбулось днями в приміщенні департаменту охорони здоров’я, дозволило визначити головне. Визначено основну мету та персональний склад об’єднання, що складає 12 осіб. Шість представників від громадськості (переважно пацієнтських та правозахисних організацій) та 6 представників лікарської спільноти (головним чином головні лікарі медичних установ області).

Ініціатором такого, дещо нового, формату співпраці громадських активістів, лікарів, чиновників та пацієнтів стали члени Кіровоградського обласного відділення ВБО «ВМ ЛЖВ». Ініціатива знайшла позитивний відгук у владних коридорах.

− Залучення громадськості до розв’язання медичних проблем конче необхідне, оскільки чиновник часто обмежений у своїх функціях, натомість участь громадських активістів та пацієнтів розширить наші можливості. Як результат, ми зможемо підвищити ефективність нашої роботи, − зазначив під час зустрічі директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко. На думку чиновника, оскільки до керівництва ДОЗ не завжди доходить інформація про локальні проблеми і не завжди бачення активістів відповідає можливостям медичної системи, тристоронній діалог (пацієнт, медик, чиновник) до цього часу був практично відсутній.

Підтримав роботу дорадчого органу і народний депутат України Костянтин Яриніч. За його словами, в нього склалось враження, що до цього часу громадські організації мали практично лише один інструмент впливу на чиновників від медицини – це акції та перфоменси, покликані привернути увагу суспільства. При цьому якісний та виважений діалог та спільний пошук оптимальних рішень зазвичай був відсутнім. На його переконання, гострі соціальні проблеми краще виносити на обговорення з чиновниками. Крім того, в рамках медичної реформи та курсу на децентралізацію в Парламенті планують створення громадських наглядових рад, які отримають повноваження з контролю за лікувальними закладами. «Тому ініціатива кіровоградських активістів – це великий крок назустріч законодавчим ініціативам, ми працюємо на випередження і це вселяє оптимізм», − вважає Костянтин Яриніч.

Співголовами органу стали директор департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко і представник КОВ ВБМ «ВМ ЛЖВ» Володимир Бочаров-Туз.

Незабаром дорадча група оголосить збір пропозицій від громадськості, щодо першочергових проблем в медицині, вирішенням яких мають зайнятись члени групи.

 

Довідково: завданнями дорадчого органу є: надання допомоги департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА (далі – Департаменту) з моніторингу громадської думки про якість та доступність медичного обслуговування; забезпечення прозорості процесів бюджетування, як методу соціальної підзвітності Департаменту споживачам медичних послуг; забезпечення втілення прав громадян впливати на рішення, прийняті чи ініційовані Департаментом; надання Департаменту рекомендацій з актуальних питань в сфері охорони здоров’я; розробка та втілення спільних з Департаментом рішень в медицині.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах