Відповідальність за колабораціонізм: правозахисники направили до влади аналіз змін до відповідного законодавства

Низка правозахисних організацій розробила і направила аналіз пропозицій змін до законодавства про відповідальність за колабораціонізм профільним Комітетам ВРУ, а саме Комітету з питань правоохоронної ...

6ea22902901e6e80-e1662035568102
Відповідальність за колабораціонізм: правозахисники направили до влади аналіз змін до відповідного законодавства

Низка правозахисних організацій розробила і направила аналіз пропозицій змін до законодавства про відповідальність за колабораціонізм профільним Комітетам ВРУ, а саме Комітету з питань правоохоронної діяльності та Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин, а також Уповноваженому з прав людини.

Правозахисники проаналізували законопроєкти №7570№7646 та №7647.

Так, на думку правозахисників законопроєкт №7570 “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність та суміжні кримінальні правопорушення” варто ухвалити за основу, водночас деякі положення запропонованої редакції потребують додаткового доопрацювання.

Попри наявність зареєстрованого у Верховній Раді України законопроєкту р. н. 7570, 9 серпня Уряд України ініціював реєстрацію двох законопроєктів:

  • “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” щодо особливостей діяльності на тимчасово окупованій території України” (р. н. 7646);
  • “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність” (р. н. 7647).

Але, за словами правозахисників, ці законопроєкти не будуть вирішувати проблемні питання, тож владі варто зосередитися на доопрацюванні проєкту №7570.

З повним текстом аналітики можна ознайомитися тут.

 

Джерело: ZMINA.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей