Відновлення Нижньодуванської територіальної громади: плануємо вже зараз

27 жовтня у м. Київ відбулася наступна зустріч Платформи громадської участі у відновленні Нижньодуванської територіальної громади. Організаторами заходу виступили Нижньодуванська селищна військова ...

Додано:
lekotan

pexels-startup-stock-photos-7096
Відновлення Нижньодуванської територіальної громади: плануємо вже зараз

27 жовтня у м. Київ відбулася наступна зустріч Платформи громадської участі у відновленні Нижньодуванської територіальної громади. Організаторами заходу виступили Нижньодуванська селищна військова адміністрація та ГО «Громадська ініціатива Луганщини». Платформа забезпечує взаємодію мешканців самої територіальної громади та її керівництва, їх активну участь у прийнятті рішень для подальшої розробки складання плану відновлення громади та її подальшого розвитку.

Після попередніх обговорень, на цьому заході учасники узгодили ключові аспекти відновлення деокупованих територій, які повинні враховуватися та закладатися у план:

  1. Створення безпечних умов життєдіяльності для громади (відновлення функцій органів влади; поліції; ДСНС інших служб та установ – відповідальних за безпеку).
  2. Відновлення критичної інфраструктури (про це ми писали раніше);
  3. Забезпечення економічної спроможності громади, в т. ч. діяльності бізнесу (повернення діючого бізнесу, створення робочих місць, розвиток виробництва, надання фінансової та технічної підтримки, інвестування).
  4. Забезпечення умов для повернення економічно та соціально активного місцевого населення та залучення їх до процесу відновлення громади.

       Для повноцінного плану, на жаль, дуже бракує інформації про пошкодження та обрахування проєктів відновлення, але планувати проєкти відновлення повинні стосуватися лише визначених законодавством категорій об’єктів: житловий фонд, громадські будівлі та споруди, інфраструктура життєзабезпечення населення.

Окремий пункт – збереження спроможності територіальної громади. Тому дуже важливо проводити аналіз та оцінку рівня спроможності за допомогою критеріїв, що характеризують основні соціально-економічні показники: чисельність населення, що постійно проживає на території спроможної територіальної громади; чисельність учнів, що здобувають освіту в закладах загальної середньої освіти; площа території спроможної територіальної громади; індекс податкоспроможності бюджету спроможної територіальної громади; частка місцевих податків та зборів у доходах бюджету спроможної територіальної громади.

Захід організовано завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проекту «Ефективність процесів відновлення та відбудови в Україні через забезпечення участі громадян», який виконує ГО «Центр Доброчин» у партнерстві з громадськими організаціями «Громадська ініціатива Луганщини», «Фонд розвитку міста Миколаєва», «Чугуївська правозахисна група» та «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень».

British Embassy Kyiv

Центр Доброчин / Dobrochyn Center

https://m.facebook.com/groups/miskaradabakhmach/?ref=share

#recovery

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями