Відкритість і конструктивність діяльності податкової служби м. Одеси

Основні порушення співробітників податкових органів Одеського регіону - це ігнорування вимог законодавчих норм або перевищення посадових повноважень. Результати проведеного аналізу стану справ з ...

Додано:
bfmiodesa

DSC_0493
Відкритість і конструктивність діяльності податкової служби м. Одеси

Основні порушення співробітників податкових органів Одеського регіону – це ігнорування вимог законодавчих норм або перевищення посадових повноважень.

Результати проведеного аналізу стану справ з дотриманням законності співробітниками податкових органів при виконанні своїх функціональних обов’язків були представлені 24 листопада на пресс-конференции в прес-центрі «Паритет».

Вперше в Україні подібний моніторинг провели експерти Благодійного фонду «Місцева ініціатива».

Представники фонду відзначили, що проаналізувавши значну кількість нормативно-правових документів, актів складених податковими органами і направивши інформаційні запити виявили ряд проблем, які на сьогоднішній день призводять до закриття малого та середнього бізнесу, визнанню угод недійсними а так ж незаконним перевіркам з боку податкових служб.

Проаналізувавши методику роботи із середнім платником податків, умовно, більшу частину методів впливу податкових органів можна розділити на кілька основних напрямків, а саме:

  1. Проведення зустрічної перевірки, в ході якої всіма силами «довести», що підприємство не здійснювало будь-яких угод. У цьому випадку, представники податкової визнають угоду недійсною і намагаються привернути суб’єкта до відповідальності за фіктивне підприємництво.
  2. Визнання та оприлюднення факту того, що платник податків не знаходиться за місцем реєстрації, а то й зовсім ховається від податкових органів. Як правило, такі заходи впливу реалізуються виключно при допомозі і підтримці підрозділів податкової міліції. У наслідку це призводить до виключення з реєстру та закриття в односторонньому порядку суб’єкта підприємницької діяльності або підприємства.

В ході реалізації проекту, експерти фонду зіткнулися з кричущими фактами порушення з боку представників податкової служби. В одному з випадків, представник податкової служби в своєму акті вказав, що діяльність підприємства носить фіктивний характер а його власник числиться померлим. Через кілька днів відповідний співробітник податкової звернувся до «померлого» директора підприємства за допомогою телефону і попросив підписати протокол про адміністративне правопорушення.

Зустрічаються так само акти перевірки підприємства, де перевіряючий інспектор, може кілька абзаців присвятити життєписам невідомих Вам осіб (які або виїжджали за кордон, або спивалися, або розлучалися, або втрачали паспорта), але, на думку перевіряючого ці невідомі особи або мають відношення до Ваших контрагентів, або до Вас. І ці всі життєписи, на думку перевіряючого, мають вагомі підстави до визнання тієї чи іншої угоди Вашого підприємства фіктивною.

Не зупиняються перевіряючі і перед оформленням одним числом кілька юридичних документів. Однак, реалізувати за один робочий день відповідні документи неможливо фізично, а саме однією датою оформлений: 1. Наказ на проведення перевірки; 2. Направлення на перевірку; 3. Акт за результатами перевірки. Як всім зрозуміло, за один робочий день: повідомити підприємство, отримати документи, провести перевірку і скласти акт – неможливо.

Саме перераховані вище види впливів і є найбільш «ефективними» методами боротьби податкових органів з бізнесом.

У завершенні прес-конференції представники фонду відзначили, що для ліквідації такої хибної практики, мало боротися з окремими недбайливими чиновниками податкового апарату, оскільки серед податківців величезна кількість грамотних і порядних фахівців. Мало вносити зміни та доповнення в існуючий податковий кодекс. Необхідно повністю змінити ідеологію податкових відносин у країні. Саме такі пропозиції були сформульовані в аналітичному матеріалі, який буде направлений в профільне міністерство а так само представникам Верховної Ради України.

Додаткову інформацію можна отримати: тел .: (048) 488-08-08, e-mail: [email protected]. Контактна особа: Звеліндовскій Сергій.

Прес-конференція проведена в рамках проекту «Аналіз стану дотриманням норм чинного законодавства співробітниками податкової служби при виконанні своїх службових обов’язків» за підтримки МФ «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку