Відбувся ознайомчий візит до Кременчука: мотивація активістів Сходу на нові досягнення

23-26 листопада відбувся навчально-ознайомчий візит для представників громадських організацій Луганської та Донецької областей у Кременчук. Захід було організовано Спілкою Громадські ініціативи ...

Додано:
doo.cvu

тренінг навчання співпраця стартап
Відбувся ознайомчий візит до Кременчука: мотивація активістів Сходу на нові досягнення

23-26 листопада відбувся навчально-ознайомчий візит для представників громадських організацій Луганської та Донецької областей у Кременчук. Захід було організовано Спілкою Громадські ініціативи України у співпраці з регіональним партнером ГО «Точка доступу» в рамках проєкту «Життя на межі миру: від громадських ініціатив до громадської безпеки в громадах». Учасники та учасниці візиту разом з фаховими експертами та активістами провели чотири цікавих дні, протягом яких було заплановано низку зустрічей, візитів до місцевих організацій, дискусій на хвилюючі питання, вирішення яких дозволяє рухатись вперед, залучати мешканців до активної участі у житті громади. Раніше подібні ознайомчі візити для активістів Сходу вже відбулися до Львова та Херсона. Метою таких заходів є чудова нагода обміну досвідом як для молодих організацій, так і вже досвідчених НГО, можливість обговорення з колегами актуальних питань та нагальних проблем громадянського суспільства, а також перспектива сумісної реалізації ініціатив, що стануть потужною платформою для налагодження діалогу з органам місцевого самоврядування, бізнесу, встановлення партнерств і мережування НГО.

Під час візиту учасники та учасниці мали зустріч у Молодіжному Парламенті Кременчука, де поговорили про співпрацю НГО з владою, можливості, перспективи та сучасні нюанси. Юлія Комлач, директорка ГО “Фонд підтримки студентської молоді” розповіла про досвід залучення волонтерів до роботи в громадській організації, а Владислав Мальков розповів про шлях становлення та розвитку українського скаутингу в молодіжній організації “Пласт” у Кременчуці.

Під час зустрічі в офісі КІПЦ «Європейський клуб» разом із запрошеними активістами та експертами поговорили про те, як у сьогоденних умовах краще реалізувати партнерські проекти культурної співпраці у малих містах. Роман Каць, координатор громадської організації «Культурний ді@лог» поділився досвідом з реалізації інноваційного проекту «Український Букет Народів», метою якого є створення Інтеркультурних путівників з залученням громадян України різного соціального та етнічного походження». Також в рамках зустрічі в офісі КІПЦ «Європейський клуб» Ганна Андрієнко, голова правління у громадській організації “Інклюзія без обмежень” поділилася досвідом, як працювати та супроводжувати родини та дітей, які потребують уваги, розповіла про те, як фахівці та волонтери організації здійснюють наставництво та супровід дітей-сиріт та родин з дітьми з обмеженими можливостями. Альона Глазкова, членкиня “Європейського клубу” поділилася секретами успішної реалізації програми міжнародного обміну у провінційному місті. Особливу увагу під час зустрічі було приділено дискусії на тему “Як працювати з людьми, які переживають кризу”. Юлія Єфремова, представниця групи самодопомоги жінкам, які пережили домашнє насильство, розповіла про підхід проведення соціально-психологічної роботи, допомогу таким жінкам на шляху подолання наслідків.

Тема побутової та політичної корупції, а також непрозорість управління, є актуальною для всіх регіонів України. Під час ознайомчого візиту Оксана Гуйда голова громадської організації “Кременчуцький антикорупційний центр” розповіла про побутову та політичну корупцію очима Кременчужан. Практика показує, що спільними майже для всіх областей є наступні корупційні проблеми: неефективність використання комунального майна (непрозорі тендери, будівництво, землевідведення), побутова корупція в освітній та медичній сферах, політична корупція (лобізм незаконних рішень, непрозоре призначення на посади) і корупція в дозвільній системі. Продовжуючи антикорупційну тематику дискусії, Лариса Гориславець, менеджерка антикорупційних проектів в громадській організації КІПЦ “Європейський клуб”, поділилася досвідом, як організувати громадський моніторинг закупівель та інші антикорупційні ініціативи, розповіла про успішну реалізацію проєктів, задачами яких було здійснення контролю за використанням бюджетних коштів, моніторинг декларацій про доходи чиновників і депутатів у Кременчуці, відстоювання права на доступ до інформації.

Після ознайомчого візиту до Кременчука учасники поділилися враженнями.

Антон Кухлєв, голова громадської організації “Платформа ініціатив “МУВ” (м. Новогродівка, Донецька область) зазначив: “Приємно вражений відкритістю людей у Кременчуці. Протягом 4 днів візиту відбулося 12 зустрічей, під час яких ми мали змогу подискутувати на різні важливі для суспільства теми, дізнатись досвід з вирішення нагальних проблем у Кременчуці. Особливо сподобалась зустріч в офісі ГО «Інша жінка», під час якої нам розповіли, як жінки відіграють помітну роль у суспільному житті міста, як вміють відстоювати свої інтереси, об’єднуватись та створювати цікаві програмні заходи. Зустріч в офісі громадської організації «МИ» мотивувала на вирішення нагальних проблем у власній громаді. Вражає, як активісти організації простими речами надихають на активізацію громадян віддалених районів через культурно-просвітницькі заходи. Також важливою була розмова про домашнє насильство, як організація допомагає реабілітуватись постраждалим. Вважаю цю тему особливо хвилюючою у сьогоденні. Дякую організаторам за насичену та цікаву програму”.

Ольга Вовк, членкиня ГО “UA Group” (м. Світлодарськ, Донецька область): “Кременчук відкрився для мене з іншого боку, приємно вражена кількістю громадських організацій, що працюють у місті. Особливо важливою для мене була зустріч з представниками молодіжного парламенту у Кременчуці, вражає активність молоді, співпраця з місцевою владою у реалізації молодіжних ініціатив. Також сподобалась розмова про відстоювання інтересів та просування жінок у бізнесі,їх активна участь у житті міста. Я розумію важливість цієї теми, бо маю бажання долучати дівчат до активної співпраці у громадській діяльності. Кожна зустріч вийшла цікавою, мотивуючою, незвичний форма навчання дозволив поглибитись в атмосферу, тематику дискусій. Дякую організаторам, експертам, спікерам за теплу атмосферу, за можливість обмінятися досвідом, мотивуватися на нові досягнення, крокуючі шляхом позитивних змін у Світлодарську”.

Проєкт реалізується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


   

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії