Відбувся онлайн-тренінг «Адаптація до нових умов. Прискорене відновлення та прискорені зміни»

103 учасники та учасниці взяли участь в онлайновому тренінгу «Адаптація до нових умов. Прискорене відновлення та прискорені зміни». Захід відбувся 22-23 липня та 6 серпня 2023 року і був третім ...

офіс тренінг семінар
Відбувся онлайн-тренінг «Адаптація до нових умов. Прискорене відновлення та прискорені зміни»

103 учасники та учасниці взяли участь в онлайновому тренінгу «Адаптація до нових умов. Прискорене відновлення та прискорені зміни». Захід відбувся 22-23 липня та 6 серпня 2023 року і був третім тренінгом в межах програми «Допомога допомагаючим» для  спеціалістів(-ок), які надають психологічну та психосоціальну допомогу.

22-23.07, 06.08.2023 реліз фб

Перший день заходу було присвячено лекції «Нейробіологія та лікування травми» від тренерки Наталі Підкалюк. Після лекції учасники та учасниці перейшли до практичної роботи з тренерками Наталією Підкалюк, Іриною Ратцке-Рибак та Русланою Руденко. Тренерки поділилися вправами на фокус ресурсів та методом самодопомоги ТТТ (травма теппінг терапія), після вправ учасники(-ці) розповіли про свої враження та проговорили способи застосування вправ у роботі.

22 липня та 6 серпня відбувалася лекція «Методика See Far CBT. Відкриття та пропрацювання травми» від тренерів(-ок) заходу Марка Шермана та Ірини Ратцке-Рибак. Методика See Far CBT одна з найдієвіших у подоланні психологічних травм та зокрема застосовується у арміях, силових органах та службах порятунку США, Ізраїлю та інших країн. Для України це новий досвід.

«Ми раді, що нам вдалось організувати таку важливу навчальну програму та запросити сертифікованих спеціалістів(-ок), які вже застосовують цю методику для роботи з цивільними і військовими, щоб поділитись з колегами та колежанками в Україні» — зазначила Валерія Рибак, директорка ГО “Вектор прав людини / Human Rights Vector NGO“.

Під час заходу психологи(-гині) на власному досвіді спробували використання цієї методики для роботи з власними травмами і переконались в її ефективності.

Детальніше про тренерів(-ок) заходу:

 
Марк Шерман (Ізраїль), голова відділу медичної психології північного округу, Ізраїль.

Експерт з травм і криз See Far CBT. Супервізор. Викладач академічного коледжу Джаффо в Тель-Авіві. Працює з цивільними, військовими та поліцією за інтегрованим підходом. Робота та супервізія в Україні з 2011 року по теперішній час.
 
Наталя Підкалюк (Україна), лікарка-психіатриня, тренерка з Травмафокусу (інститут нейропсихотерапії, Австрія), голова ГО «IPSI».

Пані Наталя учасниця навчальних проєктів з групового психоаналізу (АППУ), клінічного гіпнозу (АППУ), реконсолідації травматичних спогадів (randrproject), програми кризового лідерства (Center for Humanitarian leadership).

Наталя Підкалюк має стаж роботи за фахом 20 років, з них 12 працювала у психіатричній лікарні в різних відділеннях (гострих станів, неврозів, геронтологічному, завідувала відділенням примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом). В 2017 році на базі поліклініки спільно з місцевою владою створили центр медико-психологічної реабілітації стресових розладів, з грудня 2021 року здійснює приватну практику та є головою громадської організації.

З початку повномасштабної війни ГО «IPSI» надає послуги з психосоціальної підтримки людям, які постраждали від війни, у вигляді індивідуальних консультацій та групових занять. Загалом це вже більше 10 000 людей. Робота проводиться, як на базі Центру, так і по Хмельницького регіону. Також проводить тренінги для людей допомагаючих професій з профілактики професійного вигорання, займається організацією освітніх заходів для психологів(-гинь).
 
Ірина Ратцке-Рибак (Україна-Німеччина),психологиня, психоаналітикиня, групаналітикиня, тренінг-аналітикиня, супервізорка.

Ірина Вікторівна є Головою Секції психоаналітичної психотерапії пар та сім’ї, супервізоркою та тренінг-аналітикинею у Асоціації психологів та психотерапевтів України (АППУ), делегаткою Європейської федерації психоаналітиків(-кинь) та психотерапевтів(-ок) (ЕFРР), повною членкинею Групаналітичної міжнародної спільноти (GASI). Має понад 20-річний досвід терапевтки та тренінг-аналітикині індивідуальної та групової терапії. Важливим аспектом роботи є підготовка спеціалістів(-ок) та здійснення супервізії супервізантів(-ок). Має міжнародну підготовку по роботі з травмою (Ізраїль).
 
Здійснює групову психологічну та психосоціальну підтримку жінкам та дітям, які є вимушеними переселенцями(-ками) з України в Німеччині в EBW (Євангелістська академія).
 
Руслана Руденко, психоаналітично орієнтована психологиня у роботі з дітьми, підлітками, дорослими та сім’ями.

Пані Руслана має додакову спеціалізацію в роботі з травмою та юнгианській Sand Play терапії. Супервізорка, навчаюча аналітикиня Одеського Психоаналітичного Товариства. Викладачка Одеського Психоаналітичного Інституту післядипломної освіти.

Руслана Олександрівна проводить лекції для батьків, для слухачів(-ок) ОПІ з теорії прив’язанності, дитячої психології, ігрової психотерапії та дитячого психоаналізу, а також неаналітичних методів терапії травми. Приймає участь в організації семінарів та конференцій ОПТ.

Соціальная діяльність: організація соціальних проєктів з подолання травми та профілактики психологічного вигорання для волонтерів(-ок), військовослужбовців(-виць), ВПО та соцпрацівників(-ць); психологічна підтримка військослужбовців(-виць) та членів їх сімей.

Модерувала захід Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини / Human Rights Vector NGO».

Дякуємо тренеркам та тренерам, учасникам та учасницям за плідну роботу за теплий відгук.

Деталі заходу у нас на сайті https://hrvector.org/podiyi/23-08-09-22-23.07.23

Загальна програма заходів проєкту «Допомога допомагаючим» https://hrvector.org/podiyi/23-07-19-programa

Для довідки: тренінг проводиться в межах Програми «Допомога допомагаючим» та однойменного проєкту, що реалізовується ГО «Вектор прав людини» за  фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість».  Програми «Стійкість» — це 30-місячний проєкт, який фінансується Європейським Союзом і виконується ERIM (Equal Rights & Independent Media) у партнерстві з Black Sea Trust, Фондом Східної Європи, Фондом Домів Прав Людини та Будинком Прав Людини в Тбілісі. Проєкт спрямований на посилення стійкості та ефективності постраждалих від війни ОГС та учасників(-ць) громадянського суспільства, які постраждали від війни в Україні, включаючи незалежні ЗМІ та правозахисників(-ць).


 

Останні публікації цього розділу:

Презентовано безкоштовний відеокурс “Гендерна чутливість як елемент корпоративної культури”

Український молодіжний фонд розпочинає співпрацю з Радою Європи

У Берліні відбулась міжнародна конференція з відновлення України

ZDOROVI проведуть масштабний навчальний курс для керівників лікарень

"Єднання заради дії": Уманська молодь серед переможців

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS