Переваги міжнародних стандартів Ініціативи прозорості видобувних галузей

30 березня 2016 року у приміщені Лохвицької районної адміністрації відбувся круглий стіл на тему «Переваги міжнародних стандартів Ініціативи прозорості видобувних галузей для громад, органів влади та ...

IMG_20160401_095159_477
Переваги міжнародних стандартів Ініціативи прозорості видобувних галузей

30 березня 2016 року у приміщені Лохвицької районної адміністрації відбувся круглий стіл на тему «Переваги міжнародних стандартів Ініціативи прозорості видобувних галузей для громад, органів влади та бізнесу». Захід організовано Полтавською філією  Суспільної служби України  в рамках Проекту «Розвиток мережі партнерських організацій з реалізації завдань Комунікаційної Стратегії ІПВГ 2015 у видобувних регіонах України» за підтримки компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини та Міжнародного фонду «Відродження». Основною метою круглого столу було обговорення можливостей, які відкривають міжнародні стандарти Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) та спільні дії з впровадження ІПВГ на рівні Полтавської області.

На заході були присутні керівники районної державної адміністрації та районної ради, представники Громадської ради при РДА, нафтогазовидобувних кампаній, сільські голови, депутати районної ради.

Експерт ПФ «Суспільної служби України», Юрій Филенко розповів, що на Полтавщині видобувається більше третини всього природного газу України, а 9 родовищ Полтавської області входять у двадцятку найбільших в нашій країні. Розкрив цілі та завдання впровадження ІПВГ в Україні, а також вигоди , які отримають регіони та видобувні компанії від впровадження цієї ініціативи.

Володимир Рязанов (голова Лохвицької  районної державної адміністрації) висловив підтримку впровадженню ІПВГ на Полтавщині та зазначив, що наразі проблем від видобувної галузі у Лохвицькоку районі дуже багато, це і  забруднення питної води ( особливо, в с. Сенча),  поганий стан доріг та постійне зростання екологічних проблем. Запропонував створити ініціативну групу, яка б на законному рівні могла слідкувати за утилізацією шламових відходів, адже  на сьогодні контроль за цим процесом не відбувається взагалі. Також він розповів, що приватні компанії, які працюють в Лохвицькому районі (Regal Petroleum plc, ПрАТ “ПРИРОДНІ РЕСУРСИ” ) беруть активну участь  у вирішенні деяких соціальних проблем, а ось до представників державних компаній, таких як ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» неможливо навіть попасти на прийом.

Представники компанії Regal Petroleum plc зазначили, що за 2015 рік на потреби району виділили близько 1 млн. грн., але ці кошти були взяті із резервних фондів, крім тих податків, що вони регулярно сплачують. Пропозиція: забезпечити рівні правила гри для всіх компаній, як державних, так і приватних  та законодавчо закріпити розміри допомоги на розвиток регіону.

Голова громадської організації «ПФ Суспільної служби України» Ганна Кіященко, організатор заходу, закликала учасників круглого столу проявляти свою громадську активність та брати активну участь у вирішенні проблем регіону через об’єднання активних громадян для спільного захисту своїх інтересів, впливу на народних депутатів, які балотувались з їхнього регіону.

IMG_20160401_095117_723

Загалом під час проведення круглого столу атмосфера була напружена, але діалог носив конструктивний характер, учасники дискусії висловили цілком слушні пропозиції щодо змін в законодавстві для вирішення проблем місцевих громад.

 


 

Останні публікації цього розділу:

Розпочато реалізацію проєкту «Посилення правової грамотності ВПО»

Грантовий хаб ZDOROVI продовжує стрімко розвиватись та втілювати у життя важливі проєкти

Презентовано безкоштовний відеокурс “Гендерна чутливість як елемент корпоративної культури”

Український молодіжний фонд розпочинає співпрацю з Радою Європи

У Берліні відбулась міжнародна конференція з відновлення України

ZDOROVI проведуть масштабний навчальний курс для керівників лікарень