Відбулось відкриття Всеукраїнської програми освіти «Демократична школа»

1 березня 2016 року у Міністерстві освіти й науки України відбулося урочисте відкриття Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа», одного з найбільших ...

Додано:
khrystyna

Відкриття Програми "Демократична школа". Круглий світ
Відбулось відкриття Всеукраїнської програми освіти «Демократична школа»

1 березня 2016 року у Міністерстві освіти й науки України відбулося урочисте відкриття Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа», одного з найбільших міжнародних проектів у сфері середньої освіти в Україні.

У відкритті Програми взяли участь: Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України, Ана Перона-Ф’єльдстад, виконавчий директор Європейського Центру ім. Вергеланда (Норвегія), Тарас Кремінь, народний депутат України, голова підкомітету з освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, представники Посольства Норвегії та офісу Ради Європи в Україні, українські та міжнародні експерти. На конференцію були запрошені голови обласних департаментів освіти, представники інститутів післядипломної педагогічної освіти, тренери Програми та директори шкіл-учасниць першого циклу Програми.

Для підтвердження вагомості намірів, під час конференції представникамиМіністерства освіти і науки України та Європейського Центру ім. Вергеланда було підписано Меморандум про наміри.

В ході конференції було підкреслено вагу демократизаційних процесів у середній освіті, адже школа – це перша державна інституція, з якою має справу кожен громадянин. Відтак, важливо, щоб школа давала не просто теоретичні знання про те, що таке демократія, а навчала діяти у демократичній системі. Кшиштоф Становський у своїй промові наголосив, що демократизація школи – це питання розуміння та доброї волі учасників навчально-виховного процесу, а отже, може починатися «тут і зараз». Він також розповів про позитивні ефекти, які мала децентралізація на якість польської середньої освіти (Польща вийшла у європейські лідери за показниками освітніх досягнень учнів).

Мажена Рафальська підкреслила вагу Ради Європи у посиленні ролі освіти для демократичного громадянства та прав людини у навчально-виховному процесі. Про можливості демократизації шкільного врядування та посилення демократичної культури в школі дискутували учасники круглого столу, які представляли українські педагогічні вищі навчальні заклади, систему інститутів післядипломної педагогічної освіти , батьківські організації та школи. На завершення конференції школи-учасниці підписали з Програмою Декларацію про співпрацю.

Лекція Кшиштофа Становського на відкритті Всеукраїнської програми "Демократична школа"

Лекція Кшиштофа Становського на відкритті Всеукраїнської програми “Демократична школа”

Трирічна Всеукраїнська програма «Демократична школа» реалізовується Європейським Центром ім. Вергеланда (Осло) та Міністерством освіти і науки України у співпраці з Радою Європи за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії. Програма спрямована на підтримку демократизації та децентралізації середньої освіти в Україні, пропагування принципів Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та прав людини та розбудову мережевих зв зв’язків між школами різних регіонів країни.

Загалом очікується, що участь у Програмі візьме 120 шкіл з усіх областей України. Навчання пройде близько 480 директорів шкіл, учителів, представників громадських організацій та місцевої влади. Щороку відбуватимуться тренінги, які супроводжуватимуться консультаціями і семінари у школах упродовж навчального року. До планування та реалізації демократичних змін у школі залучатимуться представники адміністрації, педагогічних колективів, учні, батьки та місцеві громади.

Напередодні, 24-29 січня 2016р., відбувся тренінг для 30 тренерів Всеукраїнської мережі консультантів Програми. У березні 2016р. вони проведуть перші чотири тренінги для команд із 32-х шкіл із 23-х областей України, в тім – 5 шкіл з Донецької та Луганської областей.

Європейський центр імені Вергеланда – експертний центр Ради Європи у сфері освіти для демократичного громадянства, прав людини та міжкультурного порозуміння, заснований у 2008 році в Осло. Мета Центру – сприяти розвитку культури демократії та усталенню демократичних практик у суспільстві через освіту для демократичного громадянства і прав людини. Центр ім. Вергеланда реалізовує проекти в Україні з 2013 року.

Пряма трансляція конференції здійснювалася на онлайн порталі «Педагогічна преса». Сторінка трансляції: http://pedpresa.ua/149335-online-11.html.

Офіційна сторінка Програми: http://ukr.theewc.org.

Контактна інформація для запитів ЗМІ: [email protected]; +380731233989.

Інформаційний партнер заходу: Освітній портал «Педагогічна преса».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні