Веб-чекер для інклюзивної політики

Як Аня Мисишин та її команда зі Львова розробили інноваційну платформу, аби інструменти е-демократії стали доступними для всіх.БОРЕМОСЯ ЗА ТЕ, ЩОБ НІКОГО НЕ ЗАЛИШИТИ ОСТОРОНЬ"Зараз існує здорова ...

original
Веб-чекер для інклюзивної політики

Як Аня Мисишин та її команда зі Львова розробили інноваційну платформу, аби інструменти е-демократії стали доступними для всіх.

БОРЕМОСЯ ЗА ТЕ, ЩОБ НІКОГО НЕ ЗАЛИШИТИ ОСТОРОНЬ

“Зараз існує здорова конкуренція серед українських міст. Серед місцевої влади з’явився тренд робити щось у напрямку інклюзивності. Тому настав гарний час використати цю нагоду!” -

Так починає свою історію Аня Мисишин, 24-річна молодіжна лідерка. Після закінчення Тартуського університету в Естонії вона вирішила повернутися до Львова і сприяти позитивним змінам у рідному регіоні.

“Я ніколи не прагнула емігрувати. Досвід навчання та проживання в Європі надихнув мене на творення позитивних змін у своїй країні. Мені пощастило знайти однодумців-ентузіастів, щоб подати заявку на конкурс U-Inn”, – розповідає Аня.

На даху Львівської міської ради - партнерів по проекту з інклюзивної е-демократії

На даху Львівської міської ради – партнерів по проекту з інклюзивної е-демократії

 

EЛЕКТРОННЕ УРЯДУВАННЯ ДЛЯ ВСІХ

Минулого року, опановуючи ступінь магістра з міжнародного права в Тартуському університеті, вона вирішила дізнатися більше про е-урядування та е-демократію. Аня обрала спеціалізований навчальний курс, розроблений Оксфордським університетом у Великобританії.

“ДЛЯ МЕНЕ ЦЕ СТАЛО ПЕРЕЛОМНИМ МОМЕНТОМ. З ТОГО ЧАСУ Я ПОЧАЛА ЦІКАВИТИСЯ ТИМ, ЯК ПРАЦЮЄ ІНКЛЮЗИВНА Е-ДЕМОКРАТІЯ.”

Згодом спрагла до знань студентка поглиблює свої знання на курсах з е-демократії у Швеції та Чехії. Про інноваційні електронні рішення Аня дізнається безпосередньо від естонських, шведських та чеських програмістів. І не лише це: вона спостерігає зсередини, як інклюзивність перетворює суспільства:

“Якось у Стокгольмі я стала свідком дивної ситуації в міському автобусі. Автобус раптово зупинився і перехилився праворуч. Я подумала: “Ну от, поламалися”. Але ж ні! Водій зупинився, щоб людина з інвалідністю змогла сісти в транспорт”.

"Я вмотивована ідеєю, тією ціллю, яку ми намагаємося досягнути, і досвідом, який я отримую. Разом з командою, ми опановуємо чимало нового" , - розповідає Аня
“Я вмотивована ідеєю, тією ціллю, яку ми намагаємося досягнути, і досвідом, який я отримую. Разом з командою, ми опановуємо чимало нового” , – розповідає Аня.

 

ВІД ІДЕЇ ДО РОБОТИ НАД ПРОЕКТОМ ПЛІЧ-О-ПЛІЧ ІЗ ВЛАДОЮ

У Львові вона знайомиться з однодумцями та засновує Інститут інноваційного врядування. І от в Ані з’явилася ідея, як можна залучити більше людей із вадами зору до процесів вироблення політики і прийняття рішень.

Завдяки експертній допомозі Дмитра Попова, незрячого ІТ-розробника, команда Інституту інноваційного врядування доопрацювала ідею та подалася на конкурс інновацій U-Inn, який проводився Програмою розвитку ООН в Україні.

У жовтні 2017 року їхній проект зі створення веб-чекера, який допоможе державним органам адаптувати веб-сайти для громадян з порушеннями зору, перемагає у категорії “Технологічні інновації” серед 66 відібраних заявок.

“Ми віримо, що нарешті зможемо переконати як органи місцевої влади, так і уряд адаптувати веб-сайти для задоволення потреб людей із вадами зору.”

З Дмитром Поповим, IT-розробником з Києва, який допоміг команді доопрацювати ідею для участі в конкурсі U-Inn

З Дмитром Поповим, IT-розробником з Києва, який допоміг команді доопрацювати ідею для участі в конкурсі U-Inn

Переможна мить на конкурсі U-Inn

Переможна мить на конкурсі U-Inn

Інститут інноваційного врядування отримав грант у розмірі 5,000 дол. США задля розробки та просування веб-чекеру

Інститут інноваційного врядування отримав грант у розмірі 5,000 дол. США задля розробки та просування веб-чекеру

 

ПЛОДИ УСПІШНОЇ АДВОКАЦІЇ

Інститут інноваційного врядування підписав меморандуми з шістьма міськими радами Львівської області (Дрогобицькою, Львівською, Червоноградською, Бориславською, Яворівською та Трускавецькою). Мери міст зобов’язалися використати веб-чекер та адаптувати веб-сайти міських рад, щоб люди з вадами зору мали повноцінний доступ до інформації.

“Ми розпочали з шістьох обласних міських рад, але прагнемо залучити більше малих та великих міст по всій Україні”, – ділиться планами на майбутнє молодіжна лідерка.

Підписання меморандуму з Олександром Грасуловим, секретарем Червоноградської міської ради

Підписання меморандуму з Олександром Грасуловим, секретарем Червоноградської міської ради

Робоча зустріч з Іриною Козак, адміністратором веб-порталу Львівської міської ради

Робоча зустріч з Іриною Козак, адміністратором веб-порталу Львівської міської ради

Робоча зустріч з Іриною Козак, адміністратором веб-порталу Львівської міської ради

ВЕБ-ЧЕКЕР – ЦЕ ІНСТРУМЕНТ, ЯКИЙ ДОПОМАГАЄ ОРГАНАМ ВЛАДИ ЗРОЗУМІТИ, ЯК ЗАДОВОЛЬНИТИ ПОТРЕБИ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ

“Сайти органів державної влади є основними джерелами інформації для громадян. Отже, несправедливо позбавляти людей з вадами зору доступу до повного спектру інструментів електронної демократії, таких як е-петиції, бюджет участі, громадське коментування проектів законів, тощо”.

Веб-чекер відповідає критеріям WCAG 2.0 Консорціуму всесвітньої мережі. Проаналізувавши веб-сайт, цей інструмент надає рекомендації, що саме потрібно змінити, аби веб-контент став сприйнятливим для людей з порушеннями зору (контрастність, розмір тексту та типи шрифтів, аудіо-контроль, ін.)

U-Inn – це ініціатива Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України, реалізована завдяки фінансовій підтримці Міністерства закордонних справ Данії. Переможці U-Inn у трьох номінаціях – соціальне підприємництво, технологічні інновації та соціальний скрипт – отримали гранти у розмірі 5 000 дол. США кожен на реалізацію проектів у місцевих громадах задля зміцнення демократії та захисту прав людини.

 
Текст: Оксана Хомей. Фото: Руслан Бокало, Надія Земницька, Роман Островський
 
Джерело: UNDP Ukraine.

 


 

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку