В Ужгороді громади обговорювали питання моніторингу стратегій розвитку

Моніторинг реалізації стратегії у громаді – це важлива складова стратегічного процесу. Без нього важко уявити повноцінне кероване впровадження місцевих стратегій. Моніторинг дозволяє порівняти ...

зображення_viber_2023-09-09_12-51-51-086
В Ужгороді громади обговорювали питання моніторингу стратегій розвитку

Моніторинг реалізації стратегії у громаді – це важлива складова стратегічного процесу. Без нього важко уявити повноцінне кероване впровадження місцевих стратегій. Моніторинг дозволяє порівняти фактичні результати виконання стратегії на певному етапі із запланованими – й використати цю інформацію для покращення управлінської діяльності.

Проте усталених практик моніторингу в громадах досі немає.

8 вересня в Ужгороді відбувся тренінг для представників громад «Механізми реалізації та моніторингу стратегії розвитку територіальних громад». Впродовж заходу учасники здобули практичні знання та інструменти щодо моніторингу стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації, а також розроблення програм місцевого розвитку, спрямованих на імплементацію стратегічних планувальних документів.

Олександр Волошинський, керівник Львівського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», у своєму вступному слові наголосив на важливості планування та моніторингу реалізації стратегій у громадах: «Моніторинг та оцінка стратегічних документів є важливим аспектом для прийняття управлінських рішень у громаді. Не можна забувати і про диверсифікацію коштів на реалізацію плану заходів стратегії, а тут необхідно вчитися писати проєкти і залучати ресурси з різних джерел».

В рамках заходу експерти презентували інформацію про формування порядку розроблення програм місцевого розвитку та їх реалізації, що надасть можливість органам місцевого самоврядування підвищити ефективність виконання місцевих цільових програм через регламентування та взаємоузгодження завдань і заходів, строків та ресурсного забезпечення з усіма залученими виконавцями. Ірина Гринчишин, експертка з місцевих фінансів Львівського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»: «Команда Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» розробила модельний локальний акт і продовжує надавати експертну підтримку громадам. У межах сьогоднішнього заходу ми ознайомили учасників з нормативно-правовими засадами розроблення місцевих цільових програм, а також основними етапами затвердження, фінансування, моніторингу та звітності про їх виконання. В ході обговорення ми ще раз переконалися у доцільності прийняття місцевими радами порядку розроблення, виконання, моніторингу місцевих програм та звітності про їх виконання».

«Без індикаторів моніторингу стратегія та план заходів з її реалізації лише декларативні документи. Водночас потрібно чітко усвідомлювати і розрізняти індикатори моніторингу цих двох документів з позиції управління, орієнтованого на результат (RBM). Тому підбір та формулювання адекватних індикаторів є запорукою прийняття своєчасних управлінських рішень, орієнтованих на досягнення цілей та стратегічного бачення стратегії розвитку громади», зазначив експерт проєкту Андрій Дуб.

«Участь у цьому тренінгу була дуже цінною для керівництва нашої громади, адже триває робота над стратегією розвитку громади. Та й, зокрема, метою цього заходу було надати учасникам саме практичні знання та інструменти щодо моніторингу стратегії розвитку громади й плану заходів з її реалізації. Під час заходу обговорювали механізми та методи моніторингу, індикатори виконання стратегії розвитку громади. Багато уваги було приділено саме нормативним засадам та практичним кейсам», зазначив заступник сільського голови Білківської громади Михайло Янтолик.

Прозорість, публічність і підзвітність стратегічного процесу від самого початку закладається в місцеві стратегії. Проте, на жаль, в більшості випадків вони залишаються зафіксованими лише на папері, а самі стратегії так і не покидають сумнозвісних поличок.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares