В УКУ обговорили, чи є майбутнє у верховенства права за межами національних правових систем

Феномен верховенства права за свою понад 100-річну історію досліджувався із різних ракурсів. Нещодавно під час відкритої лекції “Верховенство права: чи є в нього майбутнє за межами національних ...

22641758_1490796701001395_782943150_o
В УКУ обговорили, чи є майбутнє у верховенства права за межами національних правових систем

Феномен верховенства права за свою понад 100-річну історію досліджувався із різних ракурсів. Нещодавно під час відкритої лекції “Верховенство права: чи є в нього майбутнє за межами національних правових систем?” Костянтин Горобець, кандидат юридичних наук, докторант Університету Гронінгена у Нідерландах здійснив певну реконструкцію цього феномену і розповів про своє бачення верховенства права.

UCU Rule of Law Lecture Series – це серія лекцій, яку організовує Школа права УКУ в рамках реалізації грантового проекту «Підвищення обізнаності правничої спільноти України щодо сучасних викликів верховенства права через організацію та проведення серії юридичних лекцій Українського католицького університету «Правовладдя» за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».

Проект реалізовується з 2015 року і протягом цього часу орієнтувався на досвід закордонних правників. На прохання учасників цьогоріч у якості експертів команда запрошує і українських фахівців. Першим став Костянтин Горобець, кандидат юридичних наук, докторант Університету Гронінгена у Нідерландах. Костянтин спеціалізується на проблемах філософії і теорії права, а також теорії міжнародного права.

«Ця лекція – теоретична. Тобто вона не націлена на якісь конкретні практичні питання, пов’язані з національною правовою системою України. Але я думаю, що коли ми говоримо про верховенство права, ми дуже часто переоцінюємо цей феномен, – розпочав свою лекцію Костянтин Горобець. – Ми дуже багато від нього чекаємо і вважаємо його таким собі засобом проти всіх негараздів, інструментом на всі випадки життя. Але я думаю, що наспраді це не так, і я сьогодні спробую Вам це продемонструвати.»

Протягом лекції Костянтин розповів учасникам про різницю і особливості формального і матеріального підходу до інтерпритації верховенства права. Також експерт розглянув можливості існування феномену верховенства права у межах національної та міжнародної правових систем.

Наразі Костянтин Горобець працює над дослідницьким проектом «За межею валідності: авторитетність міжнародного права»:

«Моя ідея полягає у тому, що авторитетність, тобто орієнтованість суб’єктів наслідування праву, а не чомусь іншому, є власне тією ідеєю, яка поєднує верховенство права національної правової системи, і верховенство права міжнародної правової системи. Тому що саме це дозволяє праву розвиватися у тому руслі, в якому ми хочемо його бачити. У тому руслі, коли воно пропонує дієві інструменти, коли ми можемо ним послуговуватися».

З повним викладом лекції Костянтина Горобця «Верховенство права: чи є в нього майбутнє за межами національних правових систем?» можна ознайомитися у записі


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Мистецькі майстерні проекту Creating Вridges

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України