В Україні вперше випустили цикл відеоподкастів про життєпис Тараса Шевченка

Запущено цикл відеоподкастів «Тарас бентежний», присвячений 210-му ювілейному року від дня народження поета. У ньому автори творчо й детально розповідають про життєпис Тараса Шевченка від Моринців до ...

Додано:
Ipcg

hq720
В Україні вперше випустили цикл відеоподкастів про життєпис Тараса Шевченка

Запущено цикл відеоподкастів «Тарас бентежний», присвячений 210-му ювілейному року від дня народження поета. У ньому автори творчо й детально розповідають про життєпис Тараса Шевченка від Моринців до Чернечої гори у Каневі. 

Тарас Шевченко

Відеоподкасти зняті у стилістиці телевізійного серіалу про приватне життя видатних українців “Гра долі”, який виходить на екрани з 2005 року. Ведучими подкастів стали відома українська телеведуча Наталка Сопіт та автор-режисер Василь Вітер. Автори анонсували 28 глав про Тараса Шевченка, які виходитимуть впродовж жовтня – листопада. Перші 14 відео вже доступні для перегляду на YouTube-каналі “Гра долі” за посиланням.

Як зазначають автори, Шевченка часто сприймають як застиглу статую чи німий портрет – і  це заважає зрозуміти справжній смисл його життя і його творчості. «Ми прагнули показати постать Шевченка через призму сучасності. Без бронзи і без закам’янілості. Його вірші, його листи, його щоденник і його малюнки. Майже нічого від себе. Шевченка просто треба читати і слухати. Його поезії, прозу, його листи, і спогади сучасників, які були з ним знайомі зблизька. І тоді відкриється його Слово і стане зрозуміла не тільки його поезія і проза, не тільки твори художника, але й все те, що робить його таким сучасним для усіх поколінь українців. Тому що моральний дух і твердість його переконань сьогодні особливо важливі і для тих, хто боронить Україну на фронті, і для тих, хто забезпечує це в тилу»,  – розповіла продюсер студії ВІАТЕЛ Галина Криворчук.

 

Проєкт реалізує Студія ВІАТЕЛ.

Проєкт створений за підтримки Українського культурного фонду. Партнером проєкту виступила ГО “Національна спілка кінематографістів України”.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу

Практика Театру Пригноблених увійшла до альбому інклюзивних мистецьких практик в Україні

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади