В Україні стартує проєкт щодо реінтеграції ветеранів та ветеранок через освітні можливості

Зусилля у сфері соціального відновлення військових в Україні отримали новий імпульс завдяки проєкту "Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей".Головною метою є ...

Додано:
[email protected]

Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей-2
В Україні стартує проєкт щодо реінтеграції ветеранів та ветеранок через освітні можливості

Зусилля у сфері соціального відновлення військових в Україні отримали новий імпульс завдяки проєкту “Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей”.

Головною метою є створення умов для успішної адаптації та інтеграції ветеранів/ветеранок та їхніх родин у цивільне життя через підвищення професійних знань і соціальних навичок, посилення конкурентоспроможності на ринку праці.

Проєкт реалізується спільно з партнерськими організаціями, Центрами навчання та освіти дорослих (ЦНОД), у 7 регіонах України, а саме: 

  1. ГО «Мережа Центрів Едукації», м. Львів
  2. ГО «Центр навчання і освіти дорослих «Південь», м. Миколаїв
  3. ГО «Козацький набат», м. Нікополь
  4. ГО «Центр освіти впродовж життя», м. Суми
  5. ГО «Центр Поділля-Соціум», м. Вінниця
  6. Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший», м. Мелітополь/Запоріжжя
  7. ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини», м. Полтава

Цільовою аудиторією є ветерани/ветеранки та члени їхніх сімей. Особлива увага приділяється включенню жінок, ініціюючи участь жінок-ветеранок та представників родин.

Команда DVV International в Україні спільно з партнерськими ЦНОД планує провести аналіз та мапування наявних послуг у регіонах для ветеранів та ветеранок, що дозволить забезпечити їх оптимальну підтримку. Також планується проведення освітніх та консультаційних  заходів мінімум для 2100 ветеранів та членів їхніх сімей у 7 регіонах, інформаційні кампанії для поширення обізнаності щодо послуг, які надаються ЦНОД.

Ветерани/ветеранки, а також члени їх сімей зможуть пройти освітні навчальні курси за різними темами, отримати індивідуальні та групові консультації юридичного, психологічного, професійного та бізнес-спрямування на базі локальних ЦНОД. Мінімум 30 ветеранів/ветеранок зможуть отримати бізнес-гранти на відкриття власної справи у своїх громадах у розмірі до 10 000 євро. 

Важливим є також підписання мінімум 7 Меморандумів про співпрацю між локальними ЦНОД, ветеранськими організаціями, державними установами та іншими стейкхолдерами. Це допоможе посилити співпрацю та скоординувати зусилля для задовлення потреб і запитів ветеранів/ветеранок та членів їх сімей.

Проєкт “Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей” є вагомом кроком в напрямку підтримки та відновлення ветеранів в Україні. Спільні зусилля різних стейкхолдерів дозволять забезпечити не лише підвищення їх професійної кваліфікації, але й повноцінне включення ветеранів/ветеранок у життя громад.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Як побудувати ефективний діалог та стати інклюзивними радниками?

Влітку стартує п’ятий набір на курс “Навігатор Майбутнього”

Працевлаштування людей з інвалідністю в Україні: можливості, реалії та досвід

Про гендерну рівність, важливість комунікації та її вплив розповіли під час форуму «Світ без обмежень»

Новий документальний відеоролик, присвячений жіночому лідерству в інклюзивному громадському активізму

На форумі «Світ без обмежень» обговорили надання соціальних і реабілітаційних послуг