В Україні досі недооцінюють роль жінки у мирному врегулюванні – правозахисники

Роль жінки у збройному конфлікті має бути помічена, жінки можуть запропонувати нестандартний погляд на ситуацію, помітити те, чого не бачать чоловіки, їхнє залучення – забезпечує ширше бачення ...

DSC_6489-825x400
В Україні досі недооцінюють роль жінки у мирному врегулюванні – правозахисники

Роль жінки у збройному конфлікті має бути помічена, жінки можуть запропонувати нестандартний погляд на ситуацію, помітити те, чого не бачать чоловіки, їхнє залучення – забезпечує ширше бачення ситуації. Про це заявила волонтерка та правозахисниця Олена Розвадовська під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «Несправедливо, коли жінка має образ лише жертви. Необхідно подолати стереотипи і боротися з упередженим ставленням до ролі жінок у війні», – вважає вона.

DSC_6446-825x400

За словами Голови Комітету ВРУ у закордонних справах, народного депутата Ганни Гопко, у рамках ООН ухвалили Резолюцію «Жінки: мир та безпека». На її виконання в Україні рік тому прийняли Національний план дій. Втім, для його виконання не вистачає громадських організацій та агентів змін на місцях.

Діти війни

Сфера, де особливо важлива участь жінок – захист дітей під час конфлікту. «Я не хочу, щоб у цій війні брали участь наші діти, щоб вона продовжилася на наступні покоління […]. Є і інша загроза – вербування наших дітей до лав терористичних організацій. ІДІЛ вербує дітей через Інтернет, наївно було б сподіватися, що Україна буде виключенням, коли в нас за лінією фронту – незаконні збройні угрупування», – наголосила пані Розвадовська.

Російські громадські організації

Жінки мають об’єднуватися довкола спільних цінностей, а не просто за гендерною ознакою. «Якщо певна жіноча російська організація не критикує руйнівну політику Кремля на сході України, то які цінності можуть об’єднувати їх з українськими жіночими організаціями?», – підкреслила Олена Розвадовська.

DSC_6466-825x400За словами Олени Суслової, правозахисниці, голови правління Інформаційно-консультативного жіночого центру, результати українсько-російської співпраці у цій сфері виявилися далекі від очікувань. «Коли люди, які беруть участь у перемовинах, не є фаховими, досвідченими, не розуміють як відкритих так і підводних течій – це може призвести до протилежних результатів. Такі дії дискредитують участь громадянського суспільства у мирному врегулюванні […].

Під час «жіночих мирних діалогів» – жіночого Мінську – де Росія є співорганізатором, вона маніпулює ситуацією [та стверджує неправдиві речі]», – розповіла пані Суслова.

Жінки у перемовинах

Реінтеграція та примирення не можливі без участі усіх зацікавлених сторін при розробці та реалізації стратегії. «Жінки часто мають унікальні компетенції та мають бути залучені до цих процесів. Дивно виглядає, що ОРДЛО у більшій мірі представлено жіноцтвом в переговорних групах, ніж українська сторона. Але в росіян взагалі немає жінок», – розповіла Ольга Айвазовська, голова правління Всеукраїнського громадського об’єднання «Громадянська мережа «ОПОРА».


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи