В Тернополі проекти рішень сесій міськради пропонують обговорювати у facebook

Керівник громадської організації “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” Максим Черкашин запропонував оприлюднювати проекти рішень сесії Тернопільської міської ради у спеціальній групі, ...

Додано:
taras.koctenko

facebook-10-big
В Тернополі проекти рішень сесій міськради пропонують обговорювати у facebook

Керівник громадської організації “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” Максим Черкашин запропонував оприлюднювати проекти рішень сесії Тернопільської міської ради у спеціальній групі, створеній у соціальній мережі.

“Депутати Тернопільської міської ради часто скаржаться, що терміни оприлюднення їхніх проектів рішень порушуються. Самі ж проекти рішень викладаються в скороченій версії, тому їх важко проаналізувати за можливими позитивними та негативними наслідками для громади. Також відсутній майданчик для обговорення проектів рішень пересічними мешканцями та журналістами.” – обґрунтовує необхідність створення такої групи активіст на своїй сторінці у FB. Метою такої ініціативи є створення майданчику на якому депутати Тернопільської міської ради зможуть публікувати власні проекти рішень, що дозволить контролювати дотримання термінів їх оприлюднення. Проекти рішень міститимуть повну та розгорнуту інформацію, що дозволить проаналізувати їх фахівцям, а пересічним громадянам надати зворотній зв’язок.

Неоднозначною реакцією на ініціативу відповів депутат Тернопільської міської ради Іван Сороколіт. Він вважає, що право депутата на оприлюднення проекту рішення є важливішим за право громади мати доступ до повного тексту та можливості висловитись у вигляді коментаря. “Що таке по своїй суті оприлюднення? Це офіційне представлення ідеї автора незалежно дурна вона чи мудра. Вже після цього (після оприлюднення!!!) усі бажаючі обговорюють дану ідею на предмет її користі/шкоди для громади чи навіть глупства (доречі, є таке слово?.. бо щось вдалішого замінника не підібрав) самого депутата. Максим, на жаль, “чисто випадково” намагається підмінити дискусію щодо порушення прав депутата на оприлюднення проекту рішення – дискусією про зміст проектів рішень.” – йдеться у коментарі депутата Івана Сороколіта.

Експерти також висловили свої думки щодо такої ініціативи. “Мені здається краще забезпечити вчасне оприлюднення текстів проектів рішень зі всіма додатками та механізм коментування на офіційному сайті Тернопільської МР. Це було б цікавою та корисною ініціативою. Але якщо є ініціатива обговорювати проекти рішень в групі то це також добре, особливо якщо депутати готові долучитись” – вважає керівник регіонального відділення Інституту політичної освіти Тарас Случик.

Експерт Тарас Бик запропонував удосконалити ініціативу та оголошувати про створення міні-робочих групи по обговоренню конкретних проектів рішень та робити такі групи навіть закритими (не таємними, а закритими), бажано, з якісними модераторами. Бо в загальних групах з”являться численні “експерти зі всього” і конструктивне обговорення перетвориться на масовий бардак.

Автор ідеї вважає, що завдяки реалізації вказаної ініціативи процес ініціювання та прийняття рішень депутатами стане більш прозорим. Депутати зможуть якісно доносити свої ідеї до громади. Громадськість, у свою чергу, надаватиме зворотній зв’язок щодо доцільності та корисності проектів. Фахівці та експерти матимуть достатньо інформації для аналізу проектів рішень. Журналісти зможуть відслідковувати активність депутатів, їх галузі інтересів, коаліції та зміну позиції до і під час голосування.

Загалом ідея не є новою. В багатьох європейських країнах та країнах північної Америки створюють не лише паралельні сторінки в соціальних мережах, але й цілі “паралельні” сайти органів влади та місцевого самоврядування. На таких ресурсах розміщується “інсайдерська” інформація та обговорюються проекти та рішення влади.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні