В Татарбунарах відкрилась унікальна програма самооборони для жінок та дівчат
За ініціативи Координаційного офісу безпеки 27 листопада в місті Татарбунари стартувала унікальна безкоштовна програма самооборони для жінок та дівчат «Татарбунарські амазонки». Перше заняття з ...
Додано:
ООО ВГО КВУ
За словами керівника Координаційного офісу безпеки Леоніда Семененко, ідея реалізації навчальної програми самооборони для жінок та дівчат виникла влітку 2018 року в ході неформальної зустрічі жінок міста з представниками поліції у форматі «Кава з поліцейським». Відтоді Координаційний офіс безпеки поступово реалізовував її в життя – розробив структуру та наповнення програми, домовився з тренерами та експертами, знайшов приміщення та обладнання, провів інформаційну кампанію серед місцевих мешканок та сформував першу групу. І ось нарешті, 27 листопада програма самооборони для жінок та дівчат «Татарбунарські амазонки» стартувала. Перше заняття з базової фізичної підготовки та основ самозахисту провів з татарбунарськими студентками та школярками тренер спортивного клубу «Skif» Вадим Короленко.
За словами координаторки програми «Татарбунарські амазонки» Єфросинії Мукієнко, курс має на меті згуртувати жінок та дівчат, щоб навчити їх протидіяти фізичному та психологічному насильству, долали свої страхи та невпевненість, навчитись відстоювати свої права. Заняття будуть відбуватись двічі на тиждень. З фізичної підготовки та самозахисту у спортивному залі дитячо-юнацької спортивної школи, з інших дисциплін – в приміщенні Координаційного офісу безпеки та медіа-центрі Татарбунарської районної бібліотеки.
Заступник голови Одеської обласної організації Комітету виборців України Ігор Бринош підкреслив унікальність та важливість такої програми саме для невеликого містечка. «Ми очікуємо, що перша пілотна програма триватиме 6 місяців та включатиме заняття з фізичної підготовки та самозахисту, основ поводження з індивідуальними засобами захисту, основ цивільного захисту, надання першої домедичної допомоги, правовим аспектам самозахисту, протидії домашньому насильству. З дівчатами працюватимуть різні фахівці – тренери з єдиноборств, психологи, медики, адвокати. По закінченню навчання та результатам підготовки, учасниці програми отримають визнані сертифікати з надання домедичної підготовки».
Старт програми самооборони для жінок та дівчат «Татарбунарські амазонки» було приурочено до Міжнародного дня усунення насильства проти жінок, що пройшов 25 листопада. За інформацією ООН, насильство проти жінок та дівчат є найбільш поширеним і спустошливим порушенням прав людини у світі. Зокрема, третина всіх жінок та дівчат переживають фізичне, або сексуальне насильство протягом свого життя, половина жінок, яких вбивають у світі, вбивають їх партнери, або сім’я. Насильство проти жінок більш часто призводить до смерті та недієздатності в репродуктивному віці, ніж рак і є більш поширеною причиною природньої смерті, ніж ДТП та малярія разом, йдеться в повідомленні ООН.
Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент розвитку безпечної громади та інклюзивності» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».